statystyki

Kadrowe trzęsienie ziemi w Orlenie. Jest nowy prezes

autor: Karolina Baca-Pogorzelska, Monika Borkowska06.02.2018, 07:36; Aktualizacja: 06.02.2018, 08:29
Daniel Obajtek nowy szef PKN Orlen

Daniel Obajtek nowy szef PKN Orlenźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Marek Podmokly Agencja Gazeta

W trzy dni po zmianach w radzie nadzorczej największej polskiej firmy zdecydowano się na roszady w zarządzie. Z powodu atomu?

Daniel Obajtek, dotychczasowy prezes Energi, będzie nowym szefem PKN Orlen. Stanowisko stracił Wojciech Jasiński, jeden z bliskich współpracowników Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Rada odwołała z zarządu także wiceprezesa Mirosława Kochalskiego i Marię Sosnowską, członka zarządu ds. inwestycji i zakupów. Jednocześnie tymczasowo, na okres maksymalnie trzech miesięcy, na stanowisko członka zarządu ds. inwestycji i zakupów powołano Józefa Węgreckiego.

W piątek wymieniono troje członków rady nadzorczej spółki, w tym jej przewodniczącą, Angelinę Sarotę, powołując na ich miejsce Agnieszkę Biernat-Wiatrak, Jadwigę Lesisz i Małgorzatę Niezgodę. Już wtedy rozmówcy DGP sygnalizowali, że może to być wstęp do wymiany prezesa koncernu na takiego, który podpisze decyzję o wejściu finansowym w budowę w naszym kraju elektrowni atomowej.

W poniedziałkowym DGP napisaliśmy, że piątkowa wymiana rady nadzorczej może zapowiadać zmiany w zarządzie. Jak pisaliśmy, Jasiński sprzeciwiał się zaangażowaniu koncernu w projekt budowy pierwszej polskiej elektrowni atomowej. Już w piątek pojawiały się nieoficjalne informacje, że na miejsce Jasińskiego szykowany jest Daniel Obajtek.


Pozostało 50% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • wjw(2018-02-06 16:40) Zgłoś naruszenie 00

    To nareszcie "Orlen" będzie miał porządną kaplicę albo nawet kościół firmowy a spółkę prezes odda pod opiekę "Maryji Królowej Polski"... Natomiast dochód spadnie jak w "Enegii" tylko 10 razy a może więcej... Nie ma to jak dobra zmiana.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane