Rybiński: Czy środki unijne niszczą innowacyjność?

autor: Krzysztof Rybiński14.02.2013, 09:07; Aktualizacja: 14.02.2013, 09:10

W zeszłym tygodniu była wielka feta, na szczycie unijnym zatwierdzono limity wydatków w kolejnej perspektywie finansowej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • baca(2013-02-14 17:40) Zgłoś naruszenie 00

    Panie profesorze wypowiedzi premiera Tuska dzisiaj na konferencji prasowej jest bezcenna .
    -Oto za brak postępu, innowacyjności ,nowatorskich rozwiązań premier oskarża profesorów ( !) , którzy- jak twierdzi Tusk nie potrafili unowocześnić polskiej gospodarki i dlatego spadliśmy na przedostatnie miejsce w Europie(przed Rumunia) w dziedzinie unowocześniania kraju.Ten premier zapomniał tylko,że to on i jego rząd stworzyli
    tak fatalne warunki,które nie pozwalają na działalność innowacyjną,(naukową).

    Panie profesorze , a może by tak studenci W RAMACH PRAC MAGISTERSKI w całej Polsce opisali projekty inwestycyjne tego rządu z wykorzystaniem środków UE ?

    POspólstwo może się dowie jak zostały zainwestowane pieniądze ?

    Żeby się tylko nie okazało że dotacje na innowacje POszły na burdel , tak miało to miejsce jak w Hiszpanii , krowie mleko sprowadzane z Chin czy plantacje na wysypisku śmieci , plastikowe drzewa oliwkowe- ! co dobrze opisał w "Obserwatorze Finansowym" Marek Kaduczak. " OLAF tropi wycieki z unijnej kasy "2011-06-23 .

    Odpowiedz
  • JSN(2013-02-14 22:26) Zgłoś naruszenie 00

    a dlaczego profesor uprawia demagogię? woj. mazowieckie jest silne wyłącznie Warszawą - po wyłaczeniu stolicy ma takie sam wskaźniki jak ściana wschodnia.
    a poza tym pytanie - co to jest innowacyjność i po co nam jest potrzebna skoro sami skasopwalismy przemysł.

    Odpowiedz
  • m.a(2013-02-15 09:26) Zgłoś naruszenie 00

    To nie srodki unijne tylko "potiomkinowskie uniwersytety" maja decydujacy wplyw na szanse rozwojowe RP. Warto siegnac do juz klasykow: Uniwersytet Potiomkinowski obiecuje innowacje - Jerzy Marcinkowski , Kamil Kulesza 18-04-2008 Rzeczpospolita. Uplynelo prawie 5 lat i niestety jest tak jak przeidzieli Autorzy tego artykulu. Serdecznie polecam wszystkim lekture. Zacytuje tylko ostatni akapit:
    "Polska „knowledge based economy” nieuchronnie okaże się taką samą fikcją jak masowa edukacja. Ale też oczywiście, tak samo jak edukacja, przyniesie wielu obrotnym ludziom całkiem niefikcyjne korzyści. A kiedy „innowacja” przestanie być modnym sloganem, ci sami ludzie przemieszczą się na inne, bardziej zielone pastwiska."

    Odpowiedz
  • uff(2013-02-15 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    Ekspert PIS - prof. Rybiński proponuje po 1000 tysiąc złotych miesięcznie na każde dziecko.
    W rozdawnictwie PIS przebiło samą Samoobronę...

    Odpowiedz
  • bufetowa(2013-02-15 15:20) Zgłoś naruszenie 00

    1000 zł miesięcznie ale na każde dziecko OD MOMENTU URUCHOMIENIA TEGO POMYSŁY dyplomatołki z po! Czyli w pierwszym roku dla ok 250000 dzieci

    Odpowiedz
  • Jożin z bażin(2013-02-15 19:23) Zgłoś naruszenie 00

    m.a. ładnie to ujął.
    ja tylko dodam ,że większość tzw. unijnych środków to para w gwizdek, albo inwestycje zwłaszcza w infrastrukturę wyrzucone w błoto.
    Obiekty które się sypią po 2-3 latach gdyż jedynym kryterium przetargowym była cena, lub nie egzekwowanie usunięcia wad to polski standard.
    Orliki na których pasą się kozy... etc,etc..

    Odpowiedz
  • K(2013-02-16 22:09) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy wreszcie Pan profesor zje tę żabę!Dla mnie nie jest Pan żadnym autorytetem a pomysły,które lansuje są z sufitu!

    Odpowiedz