Rybiński: Syberyjskie mrozy w gospodarce

autor: Krzysztof Rybiński25.10.2012, 10:53; Aktualizacja: 25.10.2012, 11:54

W minionych tygodniach mieliśmy wysyp niepokojących danych na temat sytuacji gospodarczej w Polsce. Powiało syberyjskim mrozem, który zapowiada recesję.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • Pawloo(2012-10-25 11:09) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiem, co ten artykuł wnosi? Jaki jest take away ? Co po jego przeczytaniu ja jako czytelnik mam zrobić ? Popełnić harakiri, nie jeść ? A może znajdziecie kogoś, kto przebije Pana Rybińskiego w kasandrycznych wizjach? Ja nie rozumiem tego profesora, siedzi na drzewie i kracze. Przecież żyjemy w kapitalizmie i kryzysy to jeden z elementów cyklu koniunkturalnego. Ja np. uważam, ze będzie silny wzrost gospodarczy a bezrobocie spadnie do 9% i zdarzy sie to do 2020. I co ?

    Odpowiedz
  • julka(2012-10-25 15:47) Zgłoś naruszenie 00

    No, zobaczymy jaki bedzie ten 2013, na pewno ktoś umrze, a ktoś się ożeni, ktoś znajdzie prace a ktoś straci, w ujeciu liczbowym może i są przewidywania że bedzie źle, bo wiele faktów na to wskazuje, ale w ujęciu jednostkowym może być lepiej lub gorzej, to juz zalezy od człowieka.

    Odpowiedz
  • julka(2012-10-25 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    generalnie dane i wiele faktów wskazuje ze bedzie nienajlepiej, ale sytuacja jednostki moze sie różnić od sytuacji społecznej,tzn. ktoś umrze, ale ktoś się narodzi, ktoś straci pracę, ale ktoś inny wygra w toto lotka, tak wiec czytajac ,,o syberyjskich mrozach w gospodarce''warto popatrzeć na 2013 rok ze swojej własnej perspektywy, może dla kogoś to bedzie najszczesliwszy rok w zyciu bo np.sie zakocha, tak wiec życze wszyskim troche optymizmu i miłego dnia, a jutro zaczyna sie weekend.

    Odpowiedz
  • max(2012-10-26 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    Dziwią mnie komentarze, że to czy będzie kryzys czy nie to nie ma znaczenia, bo nic z tym nie poradzimy bądź "w ujęciu jednostkowym może być lepiej".
    Z wcześniejszym przewidzeniem negatywnych zjawisk w gospodarce jest jak z prognozą pogody. Znając wcześniej złą pogodę można np. się na nią przygotować. Recesja, a nawet może w tym wypadku kryzys będzie miał przecież wielorakie i bardzo głębokie skutki społeczne, ekonomiczne, polityczne dla jednostek, całych grup społecznych i ogółu społeczeństwa.

    Odpowiedz
  • Iwona(2012-10-26 14:09) Zgłoś naruszenie 00

    Dokładnie max. To też jest kubeł zimnej wody dla zwolenników ministra obojga obywatelstw, który nie zrzekł się bynajmniej brytyjskiego by móc rządzić polskimi finansami. PA_RA_NO_JA

    Odpowiedz
  • aaa(2012-10-27 16:09) Zgłoś naruszenie 00

    Ale za to mamy ogromny stadion, "celebrytów" gadających bzdury w TV, bogaczy, których poważnym problemem jest to, że kolega po "fachu" ma droższego odrzutowca i którzy nie potrafią spocząć, zanim na takiego samego nie zarobią (hm... "zarobią"?...). Mamy też bezczelnych polityków, nadętych duchownych, kiboli, bandytów, zboczeńców, dziwaków, popaprańców i wszelkiej maści innych złamanasów. Mamy "wolność", demokrację i kapitalizm i wszystko, co się z tym wiąże. Czyli mamy to, czego chcieliśmy. Czego chcieć więcej?...

    Odpowiedz
  • edgar(2012-10-28 15:50) Zgłoś naruszenie 00

    ~damian

    Użytkownik anonimowy
    Polacy to jednak glupawy narod.
    Nie wystarczy Was dymac i Wami manipulowac! Nie wystarczy ze juz w zywe oczy z Was szydza, otwarcie mowia o tym, ze Wami manipuluja, ze robia przekrety, ze lepsze zycie jest zarezerwowane dla "swoich".
    Co jeszcze musi sie stac zebyscie sie ockneli i pogonili te bande ... rozwiń całośćpolityczno-medialna?
    Bedziecie cierpliwie znosic upokorzenia do czasu az zaczniecie zdychac z glodu pod mostem?
    // Pisze "WY" poniewaz nie mam polskiego obywatyelstwa, Polska to kraj moich dziadkow, interesuje sie historia i mam obiektywne spojrzenie z daleka; widze wiecej niz Wy.
    Boli mnie ze kraj ktory z sentymentem wspominali moi dziadkowie lezy w gruzach

    Odpowiedz
  • swoj.pl(2012-10-29 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    duskusja na tym forum:
    ********************

    zero jakosci i fachowosci.

    Panie Profesorze, tutaj Pan nie znajduje fachowych czytelnikow, nie maja on pojecia o czym Pan pisze.


    Panie Profesorze, pisze Pan o klesce finansow publicznych w Pl od lat; pisze Pan o niskiej jakosci tworzonego prawa i rzadow. Pisze Pan o fatalnym stanie panstwa, panstwa licznej biurokracji ale nedznego funkcjonowania.

    Nikt tego nie dostrzegal, Pana glos byl osamotnionym glosam.

    COZ, MAMY TO NA CO ZASLUGUJEMY

    NIE ZASLUGUJEMY NA NIC LEPSZEGO NIZ KACZORY I TUSKI

    Odpowiedz