Rybiński: Przyciągać inwestorów – to już nie wystarczy

autor: Krzysztof Rybiński29.06.2012, 10:02; Aktualizacja: 29.06.2012, 10:02

Przez minione dwadzieścia lat osiągnęliśmy wiele. Przeciętny poziom życia Polaka w porównaniu z mieszkańcem Europy Zachodniej poprawił się dwukrotnie. Otwarcie Polski na kapitał zagraniczny na początku transformacji umożliwiło przyspieszoną modernizację kraju.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (6)

 • hubert jaznicki(2012-06-29 16:04) Zgłoś naruszenie 00

  Mowie to juz od dawna: Rybinski na premiera w rzadzie Palikota, przeciez ci Panowie maja duzo blizej do siebie niz mozna by przypuszczac... Powyzszy artykul jest tego wymownym potwierdzeniem...

  Odpowiedz
 • Y(2012-06-29 11:15) Zgłoś naruszenie 00

  Na to o czym Pan pisze jest już za późno, trzeba było tak robić 20 lat temu.
  Nie ma zakładów ( posprzedawane), nie ma ludzi ( Ci z doświadczeniem na emeryturze, młodych nie ma - wyjechali). My ze znajomymi mówiliśmy o tym 20 lat temu, nikt nie słuchał. Teraz to , kolokwialnie mówiąc "po ptakach".
  Ile ze "sterydów unijnych" poszło na stworzenie nowych miejsc pracy a ile na pomniki samorządowców ...

  Odpowiedz
 • robinwschood(2012-06-29 14:09) Zgłoś naruszenie 00

  Chyba pan Y ma rację, kapitał który do nas trafił wydrenował nasze kieszenie, wyzuł z majątków, wykupił co lepsze firmy, posprzedawał i pozamykał co się dało dobrze na tym zarabiając. Teraz kryzys to kapitał zwieje stąd gdzie indziej, jeszcze tyle na świecie zostało do zawłaszczenia. Zaraz zaczną się upadłości i przejmowanie mieszkań hipotecznych i resztek drobnego majątku polaków.A ty polaczku zdychaj pracując do końca życia za nedzną michę jadła i kącik w stróżówce. Zbieraj materiały wtórne albo zwiewaj stąd jak nie jesteś za stary.

  Odpowiedz
 • lop(2012-06-29 14:21) Zgłoś naruszenie 00

  W skrócie kapitał ma narodowość.

  Odpowiedz
 • Y(2012-06-29 14:25) Zgłoś naruszenie 00

  do robinwschood: Dokładnie tak :( Pozostaje udać się do Lasu Sherwood i walczyć z szeryfem z Nothingpol ;)

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • inżynier z PRL(2012-06-29 15:16) Zgłoś naruszenie 00

  Dlaczego nasze firmy padły? Bo wprowadzono popiwek, podatek od ponadnormatywnych wynagrodzeń oraz dzielono firmy na spółki córki, wtedy kiedy świat się integrował. A to wszystko za namową profesorów ekonomistów, czyli kolegów Rybińskiego. Teraz uczeni biadolą, że będzie źle. Widocznie mają dorastające wnuki, które będą zmuszone do emigracji.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane