« Powrót do artykułu

Trumpflacja. Czy to się może wydarzyć?

Zamierzam się dziś rozprawić z samym sobą. Przed kilkoma tygodniami napisałem w tym miejscu tekst o tym, co ewentualne zwycięstwo Trumpa może oznaczać dla gospodarki czy rynków finansowych. W jednej kwestii miałem rację – straszenie, że Trump przyniesie falę strachu i katastrofę gospodarczą, a robiło to wielu ekonomistów, było na wyrost.

Donald Trump

autor: JIM LO SCALZOżródło: ShutterStock

Inwestorzy oczekują, że obniżki podatków i zwiększenie wydatków infrastrukturalnych przez nowego prezydenta podbije wreszcie wzrost gospodarczy i inflację.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • eksperci ..(2016-11-28 08:31) Zgłoś naruszenie 10

    Tzw. eksperci, już się niedawno skompromitowali wieszcząc katastrofę w UK po brexicie. teraz wieszczyli katastrofę w USA. i nadal wieszczą różne rzeczy wg kibolskiej przyśpiewki "eksperci nic się nie stało !"

    Odpowiedz
  • Pan Murzyński Filipiński(2016-11-28 23:29) Zgłoś naruszenie 00

    Analizy gospodarcze dla Ameryki pisane na podstawie ich "opiniotwórczej" prasy, są tak samo trafione jak te pisane dla Polski na podstawie informacji z Czerskiej.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!