« Powrót do artykułu

Wiceszef MR: Oświadczenie Polski, które precyzuje oczekiwania ws. CETA, ochroni krajowe interesy

Polska złożyła specjalne oświadczenie dot. umowy CETA, które precyzuje, jakie są nasze oczekiwania, jak rozumiemy pewne kwestie, które są kluczowe dla naszego kraju przy wejściu w życie tej umowy - powiedział wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński na posiedzeniu komisji ds. UE

CETA

żródło: ShutterStock

Według Kwiecińskiego rozmowy z Belgią powinny być zakończone do piątku, co umożliwi podpisanie umowy CETA 25-ego października

statystyki

Komentarze (3)

 • sa(2016-10-20 21:25) Zgłoś naruszenie 70

  Widać jak na siłę ten chłam nam wciskają nawet przez Kanadę. Przecież sama tyle dostała po kulach NAFTA -nie wyciągnęła wniosków , albo nam kłamie . Kto nas broni -nie widać ,dlaczego ???!!!.Tak już RP zapłaciła odszkodowanie po arbitrażu m.narodowym (PZU) , za utracone planowane dochody biznesowe ok.13 mld dla tych korpo mlderów bogaczy z lobbistami 10tys. przy UE .Dlaczego o tym nie mówią i nie wyciągają wniosków , ze skutków jakie były. CETA to tylnymi drzwiami TTIP, wprowadzający tajnie przez firmy filie USA w Kanadzie ze skażoną żywnością (konserwowaną w związkach chloru) ,gemo, na antybiotykach, na hormonach wzrostu, paszach podawanych kurczakom z odpadów farm- ubojni zmielonych do powtórnego użytku itp . Czy UE ,RP tego nie widzi, wpychania żywności bez kontroli jakości wg norm UE , nie wie o tym nasz V-ce Premier ???!!!. RP będzie płacić niebotyczne odszkodowania (nawet 1 nasz nic nie zrobi w arbitrażu bo go przegłosują) za planowane i zatrzymane niby ustawą zyski biznesowe.Tak będzie ,że prawie każdą ustawę RP będzie można zaskarżyć obniżającą ich dochody, zawsze znajdą haka i wygrają w arbitrażu kolesi wybranych z biznesu !!!. Ludy i Państwa UE założą sobie kaganiec, przez oligarchów korpo świata -USA. Widać jak się teraz panoszą te korpo Hipermarkety, MD, HP, Google, MS z programami, podatkami - info w mediach . Lekceważą przepisy krajowe(zrywają jednostronnie umowy przy zakupie, nakręcają sztuczkami z oprogramowaniem kupowanie nowego sprzętu ,aby dorobić kolejne mldy naszym ludu kosztem) na terenie otwartego rynku UE, RP . UE na naradzie miała podjąć jakieś restrykcje , ale przeciągnęła dla nich sprawę, na parę lat dalej .Co będzie po podpisaniu CETA- można sobie wyobrazić. Nasze małe firmy i gospodarstwa rolne ,nie wytrzymają konkurencji przy gigantach (dopuszczonych do wolnego rynku i konkurencji bez kontroli ) i przy płaceniu podatku doch. >1-2% przez raje podatkowe-kanały do przekrętów, gdy my mali płacimy CIT –8 19%+19 % dywid. Czy nasz Rząd to widzi ,bo z intencji tego nie widać !!!. Był czas na rozwagę -nie było w RP i UE-lekceważy głosy ludów ,czas na zdecydowany protest w krajach UE tym RP !!! DGP kom. Kosiniak-Kamysz: CETA śmiertelnym zagrożeniem dla polskiego rolnictwa.11.10.2016, 15:25; Aktualizacja: 11.10.2016, 15:51. . Trochę późno alarmują Panowie z PSL , ale lepiej niż wcale ,bo to jest zło nie tylko dla rolnictwa. Potajemnie (czego się bali,co mieli do ukrycia przed ludami UE) negocjowali,teraz dopuszczają Ci z UE( z tym Baroso) ,którzy teraz są " na widelcu" za niejasne "rozmówki" z oligarchami korpo USA ,które nam narzucają takie szkodliwe prawa CETA (TTIP) .

  Odpowiedz
 • veto(2016-10-21 07:53) Zgłoś naruszenie 60

  Oczekiwania rządu nas uchronią ? To jakaś kpina ! Niby tacy patrioci a sprzedają Polskę korporacjom, które niczego dobrego dla nas nie zrobią a ogołocą nas ze wszystkiego. Nie mamy szczęścia do rządzących.

  Odpowiedz
 • wrrr(2016-10-20 22:55) Zgłoś naruszenie 60

  Kiedy były negocjacje, Polska nie zgłosiła żadnych oczekiwań. Mieliśmy wszystko przyjąć, co nam każą. Teraz, kiedy jest czas podpisywania, rząd chce zgłosić "oczekiwania". Ktoś chce z nas zrobić idiotów. Rząd chce na klęczkach podpisać umowę, a nam mydli oczy "oczekiwaniami". Nie dajemy się nabrać. Ta szkodliwa dla społeczeństwa umowa ma nabić kabzę koncernom, a rząd cieszy się jakby ktoś mu obiecał gruszki na wierzbie. Jesteśmy przeciw!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!