« Powrót do artykułu

Branża nabita w butelkę. Plastikową

Wprowadzenie kaucji na pojemniki z tworzywa może spowodować wzrost cen napojów nawet o złotówkę – przestrzegają handlowcy. I nie wiadomo, kto miałby sfinansować drogi system odzyskiwania opakowań PET. Nasze wczorajsze doniesienia o prowadzonych przez resort środowiska analizach, mających na celu wprowadzenie systemu obowiązkowych kaucji na plastikowe butelki i opakowania, wzbudzają spore kontrowersje.

Plastikowe butelki

żródło: ShutterStock

Branża wskazuje, że pomysł wprowadzenia kaucji na butelki plastikowe przewija się od lat.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Gość(2016-04-21 10:13) Zgłoś naruszenie 30

  Przede wszystkim należy wprowadzić obowiązek odbioru opakowań szklanych w każdym sklepie - bez żądania paragonu z tego sklepu. To przyczyni się do ochrony środowiska. W sklepach powinny stać automaty do skupu - jak w RFN.

  Odpowiedz
 • dojrzałem(2016-04-21 10:00) Zgłoś naruszenie 20

  Pomału 500+ wykończy jak firmy tak i uczciwych podatników.Tylko emigracja może uratować tych co chcą na siebie pracować.

  Odpowiedz
 • llmm(2016-04-26 13:43) Zgłoś naruszenie 00

  Nie przejmować się protestami handlowców. W Niemczech też protestowali, a dziś nikt nie wyobraża sobie braku tego systemu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!