« Powrót do artykułu

Alior przejmuje część BPH, czyli repolonizacji ciąg dalszy

Werdykt inwestorów giełdowych był jednoznaczny: na wiadomość o przejęciu BPH przez Alior kurs akcji pierwszego spadł w piątek o prawie 8 proc., do 32 zł, notowania drugiego poszły w górę o niemal 6 proc., do 68,77 zł. Alior nie kupi całego BPH – w rękach dotychczasowego właściciela, amerykańskiego koncernu GE, pozostanie portfel kredytów hipotecznych o nominalnej wartości ponad 14 mld zł (które klienci będą mogli spłacać w Aliorze), a także towarzystwo funduszy inwestycyjnych.

Alior Bank placówka przed otwarciem

żródło: DGP

Według Wojciecha Sobieraja, prezesa Alior Banku, fuzja powinna zostać przeprowadzona w ciągu roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Ann(2016-04-04 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    Co to oznacza dla kredytobiorców? Będę mieli problem ze spłatą kredytów, bo rachunek podpięty do kredytu będzie w Aliorze, a kredyt w BPH. Zaczynam się tego obawiać a mam jeszcze 20 lat do spłaty.

    Odpowiedz
  • Ann(2016-04-04 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    Co to oznacza dla kredytobiorców? Będę mieli problem ze spłatą kredytów, bo rachunek podpięty do kredytu będzie w Aliorze, a kredyt w BPH. . . Zaczynam się tego obawiać a mam jeszcze 20 lat do spłaty.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!