« Powrót do artykułu

Morawiecki: Do końca roku rząd przedstawi 2 pakiety ustaw antybiurokratycznych

Do końca roku przygotowane zostaną dwa pakiety ustaw ułatwiających działalność gospodarczą i zmniejszających biurokrację – poinformował wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki

autor: DAMIAN BURZYKOWSKIżródło: Newspix

Morawiecki: Do końca roku rząd przedstawi 2 pakiety ustaw antybiurokratycznych

statystyki

Komentarze (4)

 • Rychu(2016-03-31 09:02) Zgłoś naruszenie 71

  To jest minister od powszechnej szczęśliwości. Najpierw opowiada o planie wieloletnim, który jest zbiorem sloganów i pobożnych życzeń. Teraz ględzi o pakietach itp. Parafrazując poetkę można powiedzieć patataj, patataj jacy ludzie taki kraj.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2016-03-30 21:16) Zgłoś naruszenie 70

  Tak jak Ruscy - o pokój i demokrację , tak Morawiecki z biurokracja będzie walczył - dożywotnio ! I pakietami . I pewnie do spółki z Raiffeisen Polbank .

  Odpowiedz
 • obserwator(2016-03-31 09:00) Zgłoś naruszenie 50

  już jeden pakiet ma swoje akcje i zarobki dla siebie i całej rodziny , to teraz może robić eksperymenty , ale kasy sam nie zarobił tylko za wsparciem tuska i tatusia jak likwidował stanowiska w banku a sam pobierał coraz większa pensję , to wtedy kim był , za dobra zmiana czy przeciw????????????????????????

  Odpowiedz
 • sa(2016-04-01 09:18) Zgłoś naruszenie 20

  Poprawiać ,aby było to skuteczne wzięcie się za walkę z biurokracją rządową (GUS,ZUS,UG ), budowlaną, podatkową -unormowanie przepisów ,tak aby nie było bez konieczności pisania później interpretacji. Ułatwienia autentyczne dla firm konieczne natychmiast -bo o swobodzie dz.gosp., słyszeliśmy wielu poprawiaczy od czasu p.Wilczka autora .Jak jest , to wystarczy założyć firmę i ma się problemów po uszy ,wielu się przekonało np.KRS -zamiast Spółki zgłaszać wnioski uchwałami wg KSH do sądu( a on swoją wymyśloną dalej biurokrację załatwia na komp. kupionych za nasze podatki ) , co potrzebują lub jakie zmiany zaszły , to muszą za nich , za sąd wymyśloną biurokrację wypełniać.Tracić czas biznesowy koszty, wypełniać z paru dziesiąt wz. druków strona KRS MS. Ponadto słono za to płacić np.taksa MS notariusz 1200zł+sąd wpisowe 400zł+MSiG 100zł+ kanc.prawna wyp.druków+ biuro rachunkowe -sprawozdania = ok.3-4 tys. za każdym razem zmian w Spółce . Nawet zlikwidować firmy na wniosek Uchwały Wspólników Sp.z o.o. bez stresów, sąd nie chce dokonać ,podrzuca biurokratyczne kłody. Ma to wszystko znosić , ponosić koszty i wypełniać narzucone obowiązki firma 2-5 osobowa, która nie ma sztabu ekspertów -bo ją na to nie stać, balansuje na granicy upadłości. Takich małych firm jest dużo (dają ok.60 % zatrudnienia w RP) te z KRS i CIEDG, mają ponadto problemy z dużymi firmami , które z reguły płacą z dużym opóźnieniem (30-90 dni) , a PDOF, PODP CIT8 i VAT 7 muszą zapłacić do 20-25 m-ca następ. do US. Czy Pan Premier o tym wie, czas na pilne dobre zmiany szczególnie dla małych firm często rodzinnych , aby zlikwidować zatory ,utrudnienia i poprawić płynność obrotu gospodarczego , aby nie skończyło się na chciejstwie, gadulstwie jak bywało . Będziemy jako Wyborcy to obserwować, analizować !!!!.. Program i finanse na 5 filarów Rządu n/wym.komw DGP Aby nie zabierał wypracowanych em. rent i tak dziadowskich ludu , na swój plan . Bo ma być od ludu 50 % ok.0,5 biln..Zamiast ustalić przyzwoite relacje %stóp oszczędzania w bankach ,nie dopłacać do lokat (jest aktualnie 1,5%-1,7% od lok.neg minus 20 % podatek Belki,daje 1,04- 1,36% a inflacja na 2016 to 1,7 % jaki tu zysk dla klienta ?????jest strata 0,34% do 0,66%) .Oferuje ludowi em. zaniżone po równi 800zł /m-c bez względu na wniesione składki, podatki i jakość pracy , wydajność -tak zapowiadano w komunizmie,jak się skończyło , przerabialiśmy to ???!!!!! .Różnicą nadpłacono do ZUS (powstałą z zaniżonych wypłacanych em. do takich samych składek płaconych dalej do ZUS) , rząd chce się zaopiekować , dobre to nie Obywatele .Wiele razy władza się zaopiekowała naszą kasą. Ludzie płacili przez 40-50 lat na ZUS (często pracowali na 1,5 etatu) i podatki , nie ma tych pieniędzy . Niech nie wciskają nam takich planów !!!. Ludzie już się sparzyli na takich pomysłach !!!!.Wyborcy - nie można słuchać takich pomysłów !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!