« Powrót do artykułu

MFW i Bank Światowy: Miały służyć ludzkości, a ingerują w suwerenność państw

Dlaczego Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy to wspaniałe instytucje? Ponieważ krainy, w których piszczy bieda, zamieniają w miodem i mlekiem płynące raje. A przynajmniej chciałyby, żeby tak właśnie o nich pisano. Tylko ile w tym prawdy?

pieniądze, finanse, gospodarka

żródło: ShutterStock

Krytyka tych instytucji pada najczęściej z ust lewicowych i interwencjonistycznie nastawionych ekonomistów. O dziwo jednak, entuzjastów działań MFW i BŚ brak wśród wolnorynkowych ekonomistów

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (14)

 • StAAbrA(2016-03-13 10:24) Zgłoś naruszenie 136

  Ży---ski rak . Z charakterystycznymi przerzutami .

  Odpowiedz
 • Te MFW,BS czy SOH to jedna organizacja tych samych(2016-03-13 12:55) Zgłoś naruszenie 80

  Brawo ! rozsądny i odważny tekst. "Według Stiglitza MFW, Bank Światowy i Światowa Organizacja Handlu to jedynie trzy różne szyldy tej samej instytucji." ------- Wg mnie też, a ta instytucja to NWO której pieskiem jest USA. Słudzy sił szatańskich. Islamiści mówią "mały szatan" i "duży szatan", coś w tym doprawdy jest. Tylko który jest mały? Ano ten większy :) Można dodać jeszcze wiele innych instytucji NWO, w istocie wszystko jest częścią NWO. Musi być większy ferment żeby się uwolnić od NWO, UE.

  Odpowiedz
 • oszukiwany od 1000 lat Polak(2016-03-13 12:26) Zgłoś naruszenie 72

  MFW i BŚ to są już instytucje, żyjące swoim życiem. Każdy kraj rozwija się w konkretnych warunkach. To nasze rządy zlikwidowały własny przemysł i wyprzedały za grosze dobra narodowe.Ludzi wyeksportowało też. To wszystkie polskie rządy po 1985 r., rozwinęły raka gospodarczego i budżetowego, jakim jest polski kościół katolicki, To obecny rząd daję pieniądze Kościołowi, kosztem narodu. Właśnie bogaty i ludzki pan Mateusz Morawiecki zagwarantuje ludziom ideę dobrobytu za 20 lat i głodowe emerytury dla ogółu już za 10 lat. A dziadek Franek obwinia doradców za decyzję durni co słuchają bankowych korporacji. Biedny StAAbrA widzi wszędzie ży-kiego raka. A racje ma Jasiek24. Mamy tak jak postępujemy. Każdy kto wierzy w autorytety niezmienne - skazany jest na porażkę.

  Odpowiedz
 • Mam pytanie do zwolenników wolnego rynku(2016-03-13 12:42) Zgłoś naruszenie 60

  -"to pełna swoboda w przepływie kapitału. Również w teorii brzmi to rozsądnie. Pieniądze mogą spokojnie przepływać i odpływać. Faktycznie chodzi o to, aby państwo, które znajduje się w kryzysie było podatne na ataki spekulacyjne." Czy nie rozumiecie, że na świecie NIE MA WOLNEGO RYNKU, a postulowane przez was zmiany dla takich krajów jak Polska to SAMOBÓJSTWO !

  Odpowiedz
 • OtakePOlskeWalczyłeś(2016-03-13 18:15) Zgłoś naruszenie 52

  To tak jak POlski Trybunał Konstytucyjny-- ........Trybunał udowodnił ,że nigdy nie będzie ostoją uczciwości ,sprawiedliwości społecznej i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. ........Mamy raczej do czynienia z grupą Oligarchów utrzymującymi swoje StatusQuo niż z reprezentantami najwyższych wartości. Oni nie chcą sami iść na emerytury gdyż wobec obecnych profitów uważają że wówczas żyli by nędznie............. Naród już dzięki nim wie ,że wszystko w zależności od celów POlitycznych można prawnie zinterpretować aby ukraść obywatelom ,zmarnotrawić i zniszczyć. Już nikt nikomu nie wierzy .....Organy Państwa przez nich na POkolenia straciły zaufanie społeczne . Dlatego ta Oligarchia była też za podniesieniem wieku emerytalnego i dlatego tak wyrokują trzymając się Sędziowskich stolców . .....To przez tych wykształciuchów Ludzie już nie chcą płacić składki na ZUS. Stracili zaufanie do wszystkich instytucji . Jest to efekt rządów 8 ostatnich lat POmyleńców i wykształciuchów z TK. Nikt nie jest głupi ani ślepy . Wszyscy widzą jak roztrwoniono Ich składki. Nawet spracowanym bez ferii, bez wakacji, zatrudnionych od 15r życia pozwolili ukraść wiek emerytalny. ............Nawet Tym z Nich co za Komuny i POstkomuny pracowali w soboty , w święta a także w tygodniu w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych zapewniając Im ciepło ,energie czy ratunek.. Nawet Tych z Nich co pracowali w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy POzwoli wstecznie okraść także jeżeli na dzień wstecznej zmiany Ustawy o emeryturach POdmostowych mieli więcej niż 15 lat pracy tylko dlatego ,ze byli młodsi wiekiem.. Na cóż więc ta banda wykształciuchów Trybunalskich zasłużyła? Co z art 12 ustawy POdmostowej która nie zalicza nadgodzin do stażu choć każdą absencje odlicza? .........Gdzie się to wykazuje na świadectwach pracy -dlaczego nie? Już nikt nie chce płacić składek ,już nikt nie chce ufać systemowi nadzorowanemu przez bandę oszustów ,każdy Kto może ucieka i to zostanie na pokolenia . Oni potrafią tylko niszczyć.....Czyż Ich naćpany wódz nie powiedział do społeczeństwa :.” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w niebezpiecznych.. .

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • EU(2016-03-13 13:13) Zgłoś naruszenie 24

  Jak się chce pożyczyć pieniądze to trzeba oddać na ustalonych warunkach.Nie ma przymusu pożyczać.

  Odpowiedz
 • opoka(2016-03-13 12:27) Zgłoś naruszenie 112

  Artykuł napisany tendencyjnie na potrzeby pisu! Dzięki temu bankowi uratowano wiele krajów!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Jasiek24(2016-03-13 10:52) Zgłoś naruszenie 18

  Ja zastanawiam się kto do kogo przychodzi po kasę. Kto kogo zmusza do brania pieniędzy od MFW czy BŚ. Skoro umowy dochodzą do skutku to strony podjęły jakieś zabowiązania w zamian za korzyści finansowe. Po wzięciu kasy każdy krytykuje tego do dał kasę ale pieniędzy nie chce zwrócić i wyjść z twarzą poza Orbanem.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • pikuś(2016-03-14 07:29) Zgłoś naruszenie 00

  Co za bełkot! Niezależną politykę to prowadzi Korea Północna! Albo się żyje w wspólnocie i dostosowuje do wspólnoty, albo się jest niezależny i żyje na odludziu klepiąc biedę!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!