Ranking 50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki "Dziennika Gazety Prawnej"

-Za każdym razem, kiedy słucham komentarzy po naszych rankingach, uśmiech rozkwita mi na ustach. Zdaję sobie bowiem sprawę z tego, jak pobieżnie czytamy i jakimi schematami się kierujemy w naszych osądach. Nie inaczej będzie w tym roku. Zapewne padną słowa o kuriozalności zestawienia, niezrozumiałości kryteriów i zadziwiającej kolejności osób na liście. Tak się jednak składa, że od pięciu lat, czyli od kiedy publikujemy rankingi wpływowych w gospodarce, niezmiennie są one subiektywne. Redakcja i tylko redakcja ocenia potencjalnych kandydatów oraz ich wpływ na polską rzeczywistość gospodarczą w danym roku. Taki mamy ranking! Nieobiektywny - mówi Jadwiga Sztabińska, redaktor naczelna DGP.

Jarosław Kaczyński. Fot. DrabikPany

żródło: Flickr.com

1. Jarosław Kaczyński, prezes PiS

Menedżer i animator projektu dobrej zmiany, którego każdą wypowiedź inwestorzy traktują jak głos wyroczni. Wprawdzie jego byli współpracownicy twierdzą, że w wielu kwestiach ekonomicznych nie ma własnego zdania lub zmienia je w zależności od dynamiki politycznej, to właśnie on nadaje dziś ton życiu gospodarczemu w Polsce. Po ośmiu latach rządów PO, która pilnowała kondycji systemu bankowego z nie mniejszą troską niż wskaźników makroekonomicznych, przyszedł czas ulżenia zwykłemu obywatelowi. Choć na zaawansowanym etapie prac jest na razie tylko ustawa 500+, wśród priorytetów Kaczyńskiego są też podniesienie kwoty wolnej, obniżenie wieku emerytalnego i darmowe leki dla najuboższych seniorów.

Pełne uzasadnienie czytaj w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej>>>

Fot. DrabikPany / Flickr.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!