« Powrót do artykułu

Za bankructwo SK Bank zapłacą wszyscy. Tyle kosztuje upadek Wołomina

Za bankructwo największego spółdzielczego banku w Polsce zapłacą jego konkurenci i budżet. Kwota pożyczki Narodowego Banku Polskiego dla SK Banku, wobec którego w poniedziałek Komisja Nadzoru Finansowego wystąpiła z wnioskiem o upadłość, była mniejsza niż pół miliarda złotych, o jakich informował minister finansów Paweł Szałamacha.

konto bankowe, euro, oszczędzanie

żródło: ShutterStock

Strata SK Banku za pierwszych dziesięć miesięcy 2015 r. przekroczyła 1,6 mld zł

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • adam(2015-11-25 09:59) Zgłoś naruszenie 00

  Co z fundacja Halickiego i z samymHalickim i 500 mln ?

  Odpowiedz
 • sa(2015-11-25 14:33) Zgłoś naruszenie 00

  Kto tu nakradł na "lewe kredyty" niby nie trafione, tacy mieli być fachowcy tam zatrudnieni (z dużymi pensjami,premiami, nagrodami,odprawami -powinni ponieść konsekwencje wg KK,KC,UKS,KP do zwrotu strat i pobranych nagród, części pensji z majątku ich i ich pociotków na których przepompowano kasę) , a może udzielano pożyczek znanym kolesiom, słupom itp. Takie rzeczy nie dzieją się za darmo, duża kasa wchodziła w grę ok. 2-3 mld . Zarządy i nadzory w tym KNF,NBP, są winne dopuszczenia do tego a nie lud poprzez SP, czy BFG czy poprzez utratę części depozytów .Tą metodą i przepisami RP przywłaszcza się czyjeś pieniądze , na uciechę tych krętaczy. Tu powinny się wykazać pracą wszystkie organy wymiaru sprawiedliwości RP (Policja, CBS,CBA,Prokuratura,sądy itp) . Taki fakt na dużą skalę pojawia się kolejny raz czyżby nie wyciągnięto przez organy RP , skutecznych odstraszających wniosków w tym karnych poprzednio ,to napewno dręczy lud , któremu mówi się ,że Państwa na nic stać .Tylko oferuje zadołowane często głodowe renty ,em., podwyżki po 36 zł/m-c a teraz jeszcze mniej.

  Odpowiedz
 • xyz(2015-11-25 12:41) Zgłoś naruszenie 00

  Nowa metoda "elit" na bezkarne okradanie budżetu czyli narodu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!