« Powrót do artykułu

Branża call center w niepewności. Telefon z pytaniem o zgodę łamie prawo?

UKE wraz z UOKiK jeszcze raz przeanalizują, czy sam telefon z pytaniem o zgodę na przekaz marketingowy łamie prawo. Wielu prawników jest bowiem odmiennego zdania.

Call center

żródło: ShutterStock

Od ponad 10 miesięcy przepisy zabraniają telefonowania w calach marketingowych bez uzyskania wcześniejszej zgody odbiorcy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

 • zbufy(2015-11-02 08:23) Zgłoś naruszenie 10

  Jestem małym przedsiębiorcą, dostaję takich telefonów kilkanaście dziennie, w tym także powtarzają się od podmiotów, ktorym wyraźnie wskazalem, że nie życzę sobie dalszych telefonów, oczywiście nie mają zgody , korzystają z danych ze strony. Zawsze tylko z pytaniem o zgodę, tylko w tej sytuacji czasem wręcz nie mogę prowadzić działalności. W którą stronę ma pójść interpretacja?
  Dostając niezamawianego emaila mam narzędzia by go nawet nie zobaczyć, przy telefonie już nie. By było ciekawiej, numery są komórkowe, pewnie prepaid, czyli w razie czego każdy zaprzeczy. Nagrywać?

  Odpowiedz
 • Prywatny(2015-11-02 23:54) Zgłoś naruszenie 00

  Błędem jest chyba wrzucanie wszystkich do jednego worka. Co innego kontakt firmy z firmą, która podaje nr telefonu do publicznej wiadomości a co innego kontakt formy z osobą prywatną z prywatnym nr telefonu. Po drugie, o ile marketing emailem można przeżyć, to najbardziej irytujące są te telefony. Powinno się to zróżnicować.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!