« Powrót do artykułu

Kursy akcji banków na dnie. Wyniki im nie pomogą

Mieszanka makroekonomii z polityką, która niesie zapowiedzi działań mogących ograniczyć zyski i dywidendy, skłania inwestorów giełdowych do sprzedawania papierów spółek.

Kredyty we frankach to jeden z wielu problemów

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Kredyty we frankach to jeden z wielu problemów

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • adam(2015-07-27 15:57) Zgłoś naruszenie 00

  To prezes nie dostanie 350000 zł pensji ?

  Odpowiedz
 • Maxim(2015-08-05 09:42) Zgłoś naruszenie 00

  Dobrze wiedzieli co robią, udzielając w latach 2005-2009 tych toksycznych kredytów pseudofrankowych. Banki są mocno przewartościowane, w dużej mierze poprzez liczenie wirtualnych zysków z kredytów pseudofankowych, ale bańka pękła ...

  Odpowiedz
 • Okmiany(2015-08-22 08:50) Zgłoś naruszenie 00

  Jeżeli banki będą miały mniejsze zyski, to znaczy że obywatelom (klientom) pozostanie więcej pieniędzy w kieszeni - jak tu nie cieszyć się!

  Nawet gdy banki wypłacą niewielką dywidendę, to szary obywatel niewiele z tego ma - pulę zgarniają przeważnie instytucje finansowe i inne banki, a potrącany jest podatek od dywidendy z którego cieszy się nie kto inny tylko fiskus i Skarb Państwa.

  Trzymając pieniądze ulokowane na GPW (wielka szulernia) straty z inwestycji często pochłaniają możliwe niewielkie zyski z dywidendy.

  Więc po co?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!