7 najczęstszych przyczyn niskiej efektywności pracowników

Przepracowanie, nadmiar obowiązków czy brak organizacji hamują wydajność pracowników. Co jeszcze utrudnia osiąganie dobrych efektów w pracy? Każdy pracownik to ważny element organizacji, w której pracuje. Im jest bardziej efektywny, tym lepsze wyniki osiąga firma. Eksperci z serwisu GoldenLine.pl wskazują 7 najczęstszych przyczyn niskiej efektywności w pracy.

bezrobocie, praca, rekrutacja

żródło: ShutterStock

1. Nadmiar obowiązków

Częstym błędem jest branie na siebie wszystkich zadań, jakie pojawiają się w trakcie pracy. Wiele osób nie potrafi powiedzieć „nie” swoim współpracownikom, szefowi czy klientom. Brak asertywności i usprawiedliwianie się „dobrymi intencjami” prowadzi do tego, że lista zadań stale się powiększa. Nawet najlepszy pracownik nie jest w stanie wypełnić zbyt wielu obowiązków, a co dopiero wykonać ich rzetelnie. Czasem trzeba po prostu poprosić kogoś o pomoc lub odmówić, jeśli jakieś zadanie przerasta nasze możliwości albo po prostu wiemy, że nie będziemy w stanie mu podołać.

statystyki

Komentarze (2)

  • robol(2015-07-18 09:47) Zgłoś naruszenie 50

    żądać efektywności płacąc na śmieciówce 1000zł, to kpina z ludzi. Jaka płaca taka praca - wszak każdy kij ma dwa końce.

    Odpowiedz
  • Jdjdj(2018-11-18 17:18) Zgłoś naruszenie 00

    Kazdy by chcial placic malo a wymagac duzo... cuz to sprzeczne z zasadami wspolzycia spolecznego! Tez wydajnosc w PL jest zawyzona (i to duzo) wzgledem wydajnosci

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!