« Powrót do artykułu

Szczurek: Kryzys w Grecji jednym z argumentów przeciw szybkiemu przyjęciu euro

Kryzys w Grecji jest jednym z argumentów przeciwko szybkiemu przyjęcie euro przez Polskę, uważa minister finansów Mateusz Szczurek. Zwrócił przy tym uwagę, że polska gospodarka nie reaguje gwałtownie na problemy w strefie euro, ponieważ nie jest już uzależniona od napływu inwestycji zagranicznych, a wręcz przeciwnie - to Polska może przestać finansować inne kraje.

Mateusz Szczurek (45)

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Mateusz Szczurek (45)

statystyki

Komentarze (2)

  • kuba1221(2015-07-06 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    przyjęcie za walutę narodową euro wiąże się z pewnym ryzykiem z drugiej strony sa i zyski. Ale co najważniesze państwo nie może pochwalić się ,że Polacy to pracownici,niskopłatni robtnicy.Bo obecnie do Polski wchodzą tylko inwestorzy,którzy chcą ludzi do pracy w formie niewolników. Na zachodzie godz pracy to 10 - 25 euro , w Polsce o 9 -10 zł.

    Odpowiedz
  • pamiętliwy(2015-07-06 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    Uwaga! Min. Szczurek i jego były szef (Tusk) często lubią zmieniać zdanie. Już w 2008r. premier Tusk na Forum Ekonomicznym w Krynicy zadeklarował się, że zrobi wszystko abyśmy już w 2011 roku mogli przyjąć euro. W kolejnych latach rządzący (łącznie z obecnym prezydentem) ciągle uszczęśliwiali Polaków podobnymi propozycjami

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!