« Powrót do artykułu

Poczta kontra PGP. Drugie starcie walki o korespondencję z sądów

PGP: Promowanie zatrudnienia na etat uniemożliwia konkurencję. Poczta Polska: Stosujecie wobec pracowników system sankcyjno-represyjny

list, poczta, listy

żródło: ShutterStock

Ten przetarg zdecyduje, czy od nowego roku korespondencję z sądów będziemy odbierać tak jak teraz w placówkach InPostu, kioskach Ruchu i innych punktach, czy jak za dawnych czasów na Poczcie Polskiej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (25)

 • tylko Poczta Polska(2015-06-12 22:33) Zgłoś naruszenie 10

  TYLKO POCZTA POLSKA!!
  Bokiem już mi wychodzą zakupy innych klientów, np. chleba, miesa, ryby, sera, gazet, kremu,itp, zanim wyda mi się list!!! To jest jakieś niedorzeczne! To jest droga przez mękę.

  Odpowiedz
 • Anetaka(2015-06-22 12:44) Zgłoś naruszenie 10

  Witam wszystkich, moim zdaniem Inpost jest ok, to dobra alternatywa dla Poczty Polskiej, jest przede wszystkim taniej i szybciej. Paczkomaty to super sprawa.

  Odpowiedz
 • profesorekonomii(2015-06-22 17:16) Zgłoś naruszenie 10

  Po przeczytaniu powiem tak Inpost to firma reprezentująca profesjonalizm pod każdym względem. Jest prywatna, a więc może inwestować, ponad to nie obciąż portfela obywatela. Innowacyjne myślenie, rozwój pod każdym względem, stawia na jakość obsługi klienta oraz na nowe pomysły. Rzadko spotyka się tak zmotywowaną firmę. Godne pochwały.

  Odpowiedz
 • Przebiegły(2015-06-12 21:27) Zgłoś naruszenie 10

  Jestem biegłym sądowym. Odbieram papiery w kiosku. Często czekam, aż osoby przede mną kupią gazety, kremy do golenia, żyletki i aspirynę. Czasem na topie są krzyżówki - trudny wybór, bo dużo tego. Czasem przeciągane pogaduszki, dokonywanie życiowych - w czyimś rozumieniu - wyborów. Kiedy pada deszcz, to mam w ręku parasol, długopis, nieprzemakalną torbę (na akta) i pieczątkę biegłego (nie lubię podpisywać się czytelnie - a Pani twierdzi, że jest coś takiego jak podpis czytelny oraz podpis nieczytelny, do tej pory myślałem, że jest po prostu podpis). Kiedyś wiał tak silny wiatr, że za potwierdzeniami musiałem biegać po okolicy. Czasem myślę, że wolałbym odbierać w rybnym, albo w mięsnym, u fryzjera nawet - tylko nie w kiosku. Proces wydawania przesyłek trwa. Pani ręcznie wpisuje do jakiejś książki odpowiednie numerki - ja sprawdzam. Bywam w kiosku średnio 6 razy w miesiącu. Obiecałem sobie, że nic w tym kiosku już nie kupię i słowa dotrzymuję. Jestem z tego bardzo dumny, bo ciężko mi odmawiać sprzedawcom - oni też z czegoś muszą żyć. Pani w kiosku dotąd mnie nie zapamiętała (a pracownicy Poczty znali i znają mnie mnie już wręcz osobiście) - każdorazowo jestem legitymowany. Głowę muszę pochylać jak na dawnych CPN'ach do okienka. W pokorze. Tak upokorzony pewnie wyglądam za każdym razem nieco inaczej i zapewne dlatego trudno mnie zapamiętać, a może przyczyna jest taka, że w "telewizorku" objawia się Pani moja lekko zaczerwieniona gęba tylko. Nadaję zwrotnie na Poczcie, kurierem. To takie miłe momenty, w cieple, kiedy za oknem pada mokry śnieg, w świetle, kiedy za oknem ciemno. Parking bliżej niż w przypadku kiosku - bezcenne. Do kościoła nie chodzę, ale o powrót Poczty modlę się codziennie. Świadomie i podświadomie. Mam w głębokim poważaniu tych, którzy głoszą w tej sprawie opinię - a nie mają własnych doświadczeń.

  Odpowiedz
 • rudolf(2015-06-12 11:26) Zgłoś naruszenie 00

  Tylko Poczta Polska. Nie chcę odbierać przesyłki sądowej w kiosku, czy sklepie spożywczym. To wstyd dla Państwa Polskiego.

  Odpowiedz
 • zwolennik zdrowej konkurencji(2015-06-12 22:08) Zgłoś naruszenie 00

  Firma kurierska Tba EXPRESS we współpracy z Żabka Polska rusza z ofertą ogólnopolskiej sieci punktów odbioru przesyłek. Zakupy zrobione online klienci odbiorą w jednym z czterech tysięcy sklepów Żabka i Freshmarket na terenie Polski.
  TAK WYGLĄDA DZISIAJ ZDROWE PODEJŚCIE DO RZECZYWISTOŚCI --NIESTETY CZASY SIĘ ZMIENIAJĄ

  Odpowiedz
 • o(2015-06-12 08:48) Zgłoś naruszenie 00

  trendy takie są w polityce, aby zniszczyć wszystko co polskie

  Odpowiedz
 • Arek26(2015-06-22 14:41) Zgłoś naruszenie 00

  Inpost to solidna firma, zawsze można liczyć iż przesyłka będzie na czas, ciągle się rozwijają, obsługa klienta też jest na wysokim poziomie. Paczkomat to najlepsza funkcja ją oferują.

  Odpowiedz
 • Filip M. Repetowski(2015-06-12 11:21) Zgłoś naruszenie 00

  Zgadzam się z przedmówcą: Niemcy, Żydzi, komuniści, cykliści i hodowcy jaszczurek "chcom zniszczyć i zaflaszczyć fwszystko co Polskie!!!" Precz z komuną!

  ;)

  Odpowiedz
 • mirek handlarz(2015-06-21 12:43) Zgłoś naruszenie 00

  Wszystko mi jedno, skąd odbiorę przesyłkę. Ważne, żeby nie zginęła i była cała i doszła na czas. Poczcie polskiej to sie zdarza, nawet jak ma swoje placowki, a Inpost moze sie wszystkiego nauczyc, trzeba dac im szanse. Zobaczcie ile sa na rynku, ile poczta - dzieki nim troche poprawily sie uslugi poczty, tak to by na nasz koszt dalej żyli i upadali. Inpost daje nowe miejsca pracy i dobre zarobki, nie wiem czemu jest tak demonizowany, chyba po prostu ktoś dużo zapłacił...

  Odpowiedz
 • Kasia(2015-06-20 13:27) Zgłoś naruszenie 00

  Pamiętajcie ,że Inpost to polska firma i polski kapitał dająca zatrudnienie wielu młodym ludziom

  Odpowiedz
 • inkapost(2015-06-12 23:46) Zgłoś naruszenie 00

  Listy wyślesz z Żabki? Sieć chce współpracy z Pocztą Polską
  Listy wyślesz z Żabki? Sieć chce współpracy z Pocztą Polską
  Prowadzimy rozmowy z kilkoma firmami w sprawie uruchomienia w naszych sklepach punktów odbioru i nadawania przesyłek - najbardziej zaawansowane są negocjacje z Pocztą Polską. Rozważamy też np. wejście w sprzedaż energii elektrycznej czy różnych usług przedpłaconych — mówi w "PB" Krzysztof Andrzejewski.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-06-12 22:50) Zgłoś naruszenie 00

  Sądy muszą wiedzieć , czego władza oczekuje .
  Lenin .

  Odpowiedz
 • podatniczka(2015-06-12 22:21) Zgłoś naruszenie 00

  Ja, polska podatniczka twierdzę, że na doręczeniach tylko przez Pocztę Polską można liczyć. Szczególnie pism wszystkich urzędów państwowych. Reszta operatorów może nie istnieć. Tak mówi doświadczenie...

  Odpowiedz
 • zwolennik zdrowej konkurencji(2015-06-12 21:57) Zgłoś naruszenie 00

  ludzie co wy piszecie .listonosz PP nie jest żadnym urzędnikiem tylko pracownikiem PP,jak by tak było to mielibyśmy w Polsce jeszcze kilka tys,więcej urzędasów,Poczta Polska to spółka i tak samo jak InPost ma punkty odbioru i nadań są to Agencje Pocztowe które prowadzą ludzie mający działalność.gosp.tzn.np.pani Krysia która ma jeszcze sklep lub coś innego ,to nie są pracownicy PP tylko wykonują dla nich usługę a co do AVIZA to nie dokument urzędowy tylko powiadomienie zostawiają je też przecież kurierzy, a na poczcie odbierzecie list rónież bez AVIZA ,podając tylko dowód więc co to za bzdury,jak by to był dokument to bez niego ani rusz po list na pocztę i musiałby być onumerowany i księgowanyLUDZIE NIE PISZCIE BZDUR bo potem tak się właśnie tworzą niezdrowe PLOTKI propagujące nieprawdę

  Odpowiedz
 • panJacek(2015-06-12 12:07) Zgłoś naruszenie 00

  Listonosz Poczty jest urzędnikiem więc może poświadczyć urzędowo że zostawił awizo.
  doręczyciel z InPost jest tylko pracownikiem prywatnej firmy, więc jego oświadczenie, że zostawił awizo jest nic nie warte. No chyba że uzyska notarialne poświadczenie, że zostawił awizo.

  Zatem dwukrotne awizowanie przez InPost nie powinno rodzić żadnych skutków prawnych w postaci domniemania doręczenia przesyłki, bo awiza nie były urzędowo poświadczone.

  Jak sądy poradzą sobie kiedy wszyscy zaczną kwestionować domniemanie doręczenia? Nie wiem, nie mój problem.

  Odpowiedz
 • KELLY(2015-06-12 15:09) Zgłoś naruszenie 00

  OBY WYGRAŁA POCZTA POLSKA !!! DOSYĆ KPIN Z KORESPONDENCJI URZĘDOWEJ ORAZ PRAWA DO PRYWATNOŚCI ADRESATÓW. DOSYĆ WYZYSKU PRACOWNIKÓW W FIRMIE PGP/INPOST. POPIERAMY POCZTĘ NA CAŁEJ LINII !!! TO JEST NASZA NARODOWA MARKA I NALEŻY JĄ WSPIERAĆ !!!

  Odpowiedz
 • Ja ja(2015-06-13 08:46) Zgłoś naruszenie 00

  "A skoro tak, to zastanawiające jest, dlaczego składa tak zbliżone do naszych ceny w ofertach – mówiła."

  Bo u was pracownucy,poczta po lska , wynoszą wszystko z firmy, nie tylko zawartość moich paczek. Taka firma.

  Odpowiedz
 • czubi(2015-06-12 14:26) Zgłoś naruszenie 00

  Zgadzam się z argumentem, ze dawanie wszystkim etatu troszeczke sie nie sprawdzi w przypadku nieprawidłowosci w otrzymywaniu korespondencji. Przykład jest dobry ze za zgubienie 10 listów nie bedzie można ukarać pracownika zgodnie z ustawa bo kodeks pracy nie pozwala przekraczac w karze trzykrotnosci stawki krajowej.

  Odpowiedz
 • nashor(2015-06-12 14:18) Zgłoś naruszenie 00

  dopiero konkurencja dla poczty pchnęła polski sektor pocztowy w jakimkolwiek kierunki, do tej pory wszystko było po staremu i nikomu na pocice nie chciało sie niczego upsrawniać, nagle okazało sie ze konkurencyjne firmy moga byc tansze, szybsze i wprowadzać nowości o ktorych panstwówka nie ma pojęcia.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!