Instytucje konsumenckie w Polsce: Do kogo się zwrócić, kiedy potrzebujesz pomocy

Masz problem i nie wiesz kto może ci pomóc? Przedstawiamy krótki poradnik na temat polskich instytucji konsumenckich. Z niego się dowiesz, która instytucja pomoże w danej sprawie.

statystyka, lupa

żródło: ShutterStock

Powiatowi/Miejscy Rzecznicy konsumentów

Służą bezpłatną pomocą. Dostaniemy od nich porady konsumenckie i informacje związane z ochroną interesów jako konsumentów. Można tu złożyć wnioski w sprawie stanowienia i zmiany przepisów prawa miejscowego w zakresie ochrony interesów konsumentów. Rzecznicy pośredniczą w kontakcie z przedsiębiorcami w sprawie ochrony praw i interesów konsumentów oraz współpracują z oddziałami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i inspekcją handlową. Rzecznicy wytaczają powództwa na rzecz konsumentów.

Źródło: UKE

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

 • ...(2015-05-22 11:56) Zgłoś naruszenie 00

  To wszystko to bzdury nie znajdujące potwierdzenia w rzeczywistości. Przerabiałem to praktycznie. Wystąpienie na drogę sądową przez Powiatowego Rzecznika Konsumentów to największa bzdura. Owszem, do sądu to mi jedynie poradził się zwrócić, pobawiwszy się przedtem sprawą. Praw konsumentów w tym kraju nikt nie broni a całe to towarzystwo UOKiK - ów i rzeczników w jedną rakietę i na Marsa, bo Księżyc jest za blisko.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-05-22 21:30) Zgłoś naruszenie 00

  Do jakiej instytucji się nie zwrócisz - to mafia .
  Mam to obcykane .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!