« Powrót do artykułu

Kseń: Banki zawiodły klientów. Teraz niby wychodzą im naprzeciw, ale łaski nie robią

Banki zawiodły, bo choć mają w swój status wpisaną pogoń za zyskiem, jak każda firma, to nie powinny działać na niekorzyść klientów. Teraz niby wychodzą im naprzeciw, ale łaski nie robią - mówi w wywiadzie dla DGP Jacek Kseń, wieloletni prezes WBK, jeden z twórców nowoczesnej bankowości w Polsce.

 • Czy możliwa jest sytuacja, kiedy bank w Polsce znów będzie instytucją zaufania publicznego?
statystyki

Komentarze (6)

 • nabity we franki(2015-04-01 22:31) Zgłoś naruszenie 51

  J. Kseń: "...uprzedzaliśmy ich o ryzyku, dawaliśmy oświadczenia do podpisania – że wiedzą, w co wchodzą, że to spekulacja...". Pan Kseń mówi nieprawdę. Gdyby mnie poinformowali, że to spekulacja. że złotówka może się zdewaluować o 80 - 100%, bo takie są prawa na rynkach wschodzących, że na takich pozyczkach już sparzyli się kredytobiorcy w Australii w 1985, w Tajlandii i Malezji w 1997, w Argentynie, ... itp to bym od nich tego kredytu nie wziął. A pracownik BZ WBK powiedział: "kurs moze wzrosnąc lub zmaleć, ale frank to przecież najstabilniejsza waluta swiata." Teraz wiem, że to bzdury.. , ale wtedy jeszcze nie wiedziałem.

  Odpowiedz
 • sprawiedliwosć(2015-03-07 00:00) Zgłoś naruszenie 40

  Ludzie mają banków powyżej dziurek w nosie. Nie dość, że te chciwe instytucje nie płacą żadnych odsetek za obracanie naszymi depozytami, to jeszcze bardzo często oszukują swoich kredytobiorców. Odsetki naliczają astronomiczne i z sufitu, za wysłanie listów pobierają opłaty po 15zł, gdy tymczasem jest to klauzula niedozwolona, pobierają opłaty za wymyśloną ilosć wysłanych listów, zawyżają ilosć wizyt windykatorów w domu dłużnika, nie chcą zwrócić składek ubezpieczeniowych za niewykorzystany okres ubezpieczenia, na odpowiedź na pismo trzeba czekać po kilka miesięcy, itd, itd. To teraz niech nie płaczą, że ludzie odwrócili sie od nich!!! CHYTRY ZAWSZE DWA RAZY TRACI!!! I dobrze im tak!!! Bardzo cieszy mnie to, że banki upadają! Bo nic tak nie rani jak niesprawiedliwość i wyzysk! Dobrze im tak. Ja byłabym nawet za zamknięciem WSZYSTKICH banków!. I w tym kierunku winno iść postępowanie naszych decydentów. I to od zaraz. Bo wyzysku nie wolno nam tolerować.

  Odpowiedz
 • janek(2015-03-11 09:53) Zgłoś naruszenie 30

  To nie wina banków a sprzedajnych polityków .Nie rozumiem jak można z pieniędzy oszukanych ludzi ratować oszustów ?

  Odpowiedz
 • Qbx(2016-11-30 08:47) Zgłoś naruszenie 30

  He he!!! "... Klient kupował franki..." ??? Przecież nie było żadnych franków, to był tylko zapis księgowy. Znowu demagogia...

  Odpowiedz
 • zlotowa(2015-03-10 22:36) Zgłoś naruszenie 30

  Bankow w pojeciu generalny jaki instanialo w POLSCE minionych lat juz nie ma, obeceni sa to lichwiarze i banksterzy nastawieni na max wyludzenie pieniedzy od zwyklych ludzi i przedsiebiorst.

  Odpowiedz
 • PK(2016-03-30 21:59) Zgłoś naruszenie 02

  Witam Państwa, bardzo mi przykro z sytuacji większości z Was, rozumiem że jesteśmy konsumentami i banki powinny nas informować, ale niestety nie tylko banki tego nie robią. Partie inne firmy energetyczne ect. Natomiast jestem zszokowany propaganda dokumentu który leci w TVP. W 80% ludzie opowiadają bajki. Przykład ktoś spłaca 400 tys w kilka lat (4-5)i twierdzi że z tych 100 tys to są tylko odsetki. TO już świadczy o kłamstwie - na co dowodem jest moja sytuacja 375 tys kredytu w PLN, po 3 latach 351 tys kapitał pozostały a 50 tys odsetek spłaconych od kapitału (raty równe). Co oznacza że w pierwszych latach każdy z Państwa to wie w większości spłaca odsetki. Przykładów innych można mnożyć. Proszę się uderzyć w pierś banki, przedsiębiorstwa, Państwo - kłamie bo chce osiągnąć zysk, ale czy my jako społeczeństwo jesteśmy małpami? Czy aby nie duża część z nas kierowała się chciwością niż ryzykiem? pozdrawiam

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!