Firma bez siedziby. Jak zarejestrować wirtualne biuro i z czym się to wiąże

 Masz pomysł na biznes, ale boisz się kosztów prowadzenia działalności? Część z nich ograniczysz rezygnując z utrzymania siedziby, zamiast niego korzystając z tzw. wirtualnego biura.

praca, biuro, firma

żródło: ShutterStock

W czasach, gdy wszystko - począwszy od poczty a na papierosach skończywszy, jest elektroniczne, na rynku nie mogło zabraknąć usługi takiej jak e-office określanej w Polsce mianem wirtualnego biura. Dzięki skorzystaniu z wirtualnego biura firma może posiadać adres do korespondencji choć faktycznie pozbawiona jest siedziby.
W szerszym znaczeniu e-biuro to także outsourcing obsługi biurowej. Niektóre z firm działających w Warszawie zapewniają m. in. numery telefonów oraz ich obsługę a także usługi prawnicze i księgowe dla firm korzystających z ich usług. W ofercie innych firm udostępniających wirtualne biura możemy znaleźć propozycje, które wirtualne biuro zmieniają na fizyczne - ponieważ pozwalają klientom na korzystanie z biurek i coworking.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!