« Powrót do artykułu

OPZZ: Będzie strajk na Poczcie. Związkowcy stawiają ultimatum

Związek chce wyeliminować konkurentów operatora. DGP dotarł do listu, który do nadzorującego rynek pocztowy ministra administracji i cyfryzacji wysłał przewodniczący OPZZ Jan Guz. Związkowcy stawiają Andrzejowi Halickiemu ultimatum: albo wpłynie na Urząd Komunikacji Elektronicznej, by ten przy wyborze pocztowego operatora wyznaczonego preferował spółkę państwową, albo rozpoczną strajk.

list, poczta, listy

żródło: ShutterStock

W grudniu 2014 r. UKE ogłosił konkurs, w którym wyłoni operatora pocztowego realizującego usługi powszechne w latach 2016––2025.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • jaro(2015-03-03 10:05) Zgłoś naruszenie 10

  BRAWO OPZZ ! DOŚĆ OSZUSTW I PIARU, KOLESI, CHAMSTWA, AFER, DOŚĆ DZIKIEJ PRYWATYZACJI, KONSOLIDACJI, KOMERCJALIZACJI KOSZTEM LUDZI PRACY ! PRECZ Z NIEUDOLNYM RZĄDEM PO/PSL !

  Odpowiedz
 • zazaz(2015-03-03 10:14) Zgłoś naruszenie 00

  A po co ten przetarg? Czy Poczta się nie wywiązuje z umowy?

  Odpowiedz
 • Miś(2015-03-03 10:35) Zgłoś naruszenie 00

  Drodzy pocztowcy - pamiętacie kilka lat temu przekształcienie Waszej firmy w spółkę ??? Dostaliście akcje - byliście zadowolenia (moja kależanka pocztowiec za otrzymane akcje kupiła synowi mieszkanie) - wtedy trzeba było protestować a nie barać kasę bo dają. Trzeba było myśleć. Policzcie sobie - otrzymaliści akcje wartości 5 - 10 letniej waszej pensji. Czas upłynął, kasę wzięliści, pracy nie będzie - ot i cała prawda. Jest jeszcze kilkanaście takich firm, gdzie pracownicy otrzymali już odprawy w formie akcji - tylko czekać jak ich zwolnią. To cała prawda - głupota i chciwość was zgubiła. A ja nie będę miał gdzie kupić gazety, zdać paczki czy listu. Firma z tradycjami i szacunkiem ludzi została zliwidowana - tak zlikwidowana.

  Odpowiedz
 • ank(2015-03-03 10:59) Zgłoś naruszenie 00

  Tak właśnie niszczy się państwo ;a przecież poczta, kolej ,czy pks [już zlikwidowane ] to strategiczne elementy państwa.
  Ale my wolimy królika i jego przydupasów.

  Odpowiedz
 • Stika(2015-03-03 11:10) Zgłoś naruszenie 00

  do Miś
  Nie do końca masz rację jeśli chodzi o prywatyzację. Akcje były, owszem, ale nie poczty tylko telekomunikacji. Niby firmy połączone, ale jednak dwie. Ja żadnych akcji nie otrzymałam... Telekomunikacja znikła, a poczta nadal jest jeszcze państwowa. Nie jest na giełdzie, nie wyemitowała żadnych akcji... Były przymiarki do prywatyzacji, ale temat gdzieś utknął i cisza.

  Odpowiedz
 • senior(2015-03-03 18:15) Zgłoś naruszenie 00

  rządzący ćwierćinteligenci jak to ćwierćinteligenci nie rozumiejący zależności nadal preferują politykę najniższej ceny myśląc, że ta polityka zapewnia tylko najniższą cenę, a pozostałe elementy się nie zmieniają.

  Odpowiedz
 • ciekawski(2015-03-03 18:50) Zgłoś naruszenie 00

  do miś !!! Co ty za bzdury piszesz ??? nie było takich akcji za takie pieniądze, nie siej fermentu !!! Totalna bzdura!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!