« Powrót do artykułu

Podręcznik nowej ekonomii: Po kryzysie o nierównościach trzeba rozmawiać inaczej

Są tacy, którzy na sam dźwięk słowa „nierówności” skrzywią się z niesmakiem. Pewnie dlatego, że patrzą na nierówności po staremu. I widzą tylko rytualne ględzenie o biedzie oraz wykluczeniu, z czego zazwyczaj nic nie wynika. Nie rozumieją, że po kryzysie o nierównościach trzeba rozmawiać po nowemu.

ekonomia

żródło: ShutterStock

Tu nie chodzi już tylko o szlachetny odruch serca wobec najsłabszych, lecz o przyszłość całej gospodarki. Rozumie to coraz więcej ekonomistów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

 • kapitalizm dla bogaczy, dla biednych feudalizm.(2015-02-01 18:42) Zgłoś naruszenie 00

  O jakiej równości my tu nawet mówimy?
  Bogatym rządy d-pę miodem smarują, bo to sponsorzy ich kampanii wyborczych i dostarczyciele łapówek płatnych z dołu w postaci ciepłych posadek-synekur.
  Jak jakieś gnoje zrobiły przekręty w bankach, to co zrobiono. Zamnknięto ich za oszustwa i spowodowanie gigatnycznego kryzysu orzaz spowodowanie wielu życiowych dramatów? Nie. Państwo ich dofinansowało z podatków płaconych przez tych najbiedniejszych, m.in. tych którym komornik zabrał domy.
  Nie dziwię się, że na bliskim wschodzie nie chca słyszec o takiej fałszywej demokracji i wolą zginąc niż mieć taki syf u siebie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!