Ranking DGP: Najbardziej wpływowi ludzie polskiej gospodarki 2015

Przedstawiamy ranking najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce przygotowany przez "Dziennik Gazetę Prawną". Wśród nich są politycy z pierwszych stron gazet, "szare eminencje", potężni inwestorzy giełdowi.

Janusz Piechociński, wicepremier i iminister gospodarki; fot. Wojciech Górski

autor: Wojciech Gorskiżródło: DGP

Miejsce 47. Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki

Gdyby robił tyle, ile mówi, byłby na pierwszym miejscu rankingu. Ale ma opinię osoby, która tylko zagaduje problemy. Największą skazą na jego ministerialnej biografii jest sytuacja w górnictwie. Równolegle do jego urzędowania spadały ceny węgla i rosły koszty wydobycia – a to właśnie minister gospodarki sprawuje nadzór nad górnictwem i powinien reagować. Mimo tej wpadki kilkakrotnie pokazał, że potrafi działać. Świadczą o tym takie decyzje, jak zaskarżenie unijnej dyrektywy tytoniowej czy reakcja na rosyjskie embargo na naszą żywność. Piechociński kolęduje po świecie, szukając nowych rynków zbytu dla polskich towarów, które nie mogą wjechać do Rosji. Jednak to, czym może się najbardziej zasłużyć w tej kadencji, to nowe prawo o działalności gospodarczej. Projekt wprowadza zasadę interpretowania wątpliwości prawnych na korzyść przedsiębiorcy. Terminy są jednak napięte i nie ma pewności, czy Sejm zdąży ją uchwalić przed wyborami, więc nie wiadomo, czy i w tym przypadku nie skończy się tylko na słowach. (go, cez)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!