Ranking DGP: Najbardziej wpływowi ludzie polskiej gospodarki 2015

Przedstawiamy ranking najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce przygotowany przez "Dziennik Gazetę Prawną". Wśród nich są politycy z pierwszych stron gazet, "szare eminencje", potężni inwestorzy giełdowi.

Prof. Leszek Balcerowicz

autor: JOHN GUILLEMINżródło: Bloomberg

Miejsce 48. Leszek Balcerowicz, przewodniczący rady Forum Obywatelskiego Rozwoju

Wciąż głośny i wciąż niesłuchany. Stał się głównym oponentem rządu w sprawie zmian w systemie emerytalnym oraz wywierał presję na prezydenta Bronisława Komorowskiego, by ten nie podpisywał ustawy. Ale celu nie osiągnął. Jednak z powodu jego głośnego oporu spora część ubezpieczonych zdecydowała się pozostać w OFE. Balcerowicz nadal recenzuje rządzących. Jak apostoł liberalizmu przemierza Polskę, zjednując sobie na spotkaniach zwolenników. Credo działalności Balcerowicza najlepiej oddaje tytuł jego biografii „Warto się bić” Ale w momencie, gdy mija ćwierć wieku od wprowadzenia przez niego głośnych reform, zaczęła się dyskusja, czy faktycznie nie było innej drogi i czy nie było łagodniejszej recepty na przeobrażenia gospodarcze w Polsce. (go)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!