Nie daj zrobić się w konia. Sprawdź co grozi nieuczciwym sprzedawcom

Zakupowa gorączka sprzyja roztargnieniu. Na nieuważnych klientów czyhają sprzedawcy-oszuści. Przypominamy kiedy mamy do czynienia z wykroczeniami i co grozi przedsiębiorcom, którzy postanowili dorobić w nieuczciwy sposób.

zakupy, sklep, supermarket

żródło: ShutterStock

Zapłaciliście za kilogram orzechów, a w domu okazało się, że jest ich mniej? Mogła to być niewinna pomyłka, ale mogło to też być poważne wykroczenie. Za oszukiwanie klientów w ten sposób, jeżeli nie straciliśmy na zakupach więcej niż 100 zł, nieuczciwy sprzedawca może trafić, to aresztu, stracić wolność lub zapłacić grzywnę.

Mówi o tym Art. 134 Kodeksu Wykroczeń

§ 1. Kto przy sprzedaży towaru lub świadczeniu usług oszukuje nabywcę co do ilości, wagi, miary, gatunku, rodzaju lub ceny, jeżeli nabywca poniósł lub mógł ponieść szkodę nieprzekraczającą 100 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto przy nabyciu produktów rolnych lub hodowlanych oszukuje dostawcę co do ilości, wagi, miary, gatunku lub ceny, jeżeli dostawca poniósł lub mógł ponieść szkodę nieprzekraczającą 100 złotych.
§ 3. Usiłowanie wykroczenia określonego w § 1 lub 2 oraz podżeganie i pomocnictwo są karalne.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • der(2014-12-07 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie nie dajcie się więcej oszukiwać polskim bankom. Ciężko dzisiaj znaleźć w internecie rzetelne informacje, ja prowadzę swoją małą prywatną stronkę na której możecie się dowiedzieć o oszustwach banków. Wstawcie kropki w miejsce spacji: polskiebanki cba pl

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!