« Powrót do artykułu

Poczta Polska: związkowcy mówią zarządowi "nie"

Związkowcy z Poczty Polskiej domagają się, by władze firmy odstąpiły od decyzji o zerwaniu układu zbiorowego. Do ostrego starcia ma dojść w czwartek na posiedzeniu sejmowej komisji skarbu podczas debaty o sytuacji w spółce

poczta polska -skrzynka pocztowa

żródło: ShutterStock

5,945 mld zł przychodów uzyskała PP w 2013 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

 • Kuba(2014-08-26 23:00) Zgłoś naruszenie 00

  Jeżeli TK uznał,że przepis wydany przez państwo jest niezgodny z Konstytucją RP ( ostatnie orzeczenie TK w sprawie możliwości rozwiązywania ZUZPów bez oczekiwania ze strony pracodawcy na podpisanie nowego).
  to czy osobom które poniosły szkodę wskutek w/w niekonstutycyjnego zapisu należą się odszkodowania od Skarbu Państwa za szkody wyrządzone faktem niekonstytucyjności przepisu !
  . Pracownicy -miliony pracowników -poniosą szkodę.
  Uzasadnienie :
  Jest przyczyna,sprawca i jest szkoda. Trzy warunki niezbędne do złożenia pozwu. Pracownik miał prawo liczyć, że np. długofalowy zapis w ZUZPie obejmie i Jego gdyż bez zgody Związków Zawodowych przepis ZUZPu nie ulegnie zmianie ( np Jubileusze) . Tymczasem po wielu długich latach pracy dowiedział sie, że ZUZP może być wypowiedziany jednostronnie przez pracodawce gdyż przepis KP który gwarantował jego trwałość był niekonstytucyjny. Pracownik ponosi więc szkodę .Szkodę tą spowodowały organy państwa,wprowadzając w błąd co do możliwej trwałości zapisów ZUZPracy - dlaczego więc państwo nie miało by wypłacić odszkodowania tak wyrolowanym pracownikom za wydanie niekonstytucyjnego przepisu i straty nim spowodowanej??
  Dlaczego nie zaskarżyć za to spowodowanie szkody - Skarbu Państwa?.

  Bardzo proszę o rozeznanie tematu ,ewentualne wykorzystanie pomysłu /

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!