Te zawody grożą pracownikowi depresją

Już co dziesiąty Amerykanin choruje na depresję. Koszty leczenia choroby, głównie z powodu obniżonej produktywności i opuszczonych dni w pracy, wynoszą już nawet 83 mld dolarów rocznie. Uniwersytet w Cincinnati opracował raport na temat grup zawodowych najbardziej narażonych na depresję. Sprawdź, do jakich wniosków doszli badacze.

organizacja charytatywna

żródło: ShutterStock

Pracownicy organizacji charytatywnych

Na ósmym miejscu badacze sklasyfikowali pracowników organizacji charytatywnych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • polski ewenement(2014-06-14 11:19) Zgłoś naruszenie 10

  Prawnicy,tylko ze względu na to,że są najstarszymi wchodzącymi na rynek pracy i najkrócej będą pracować ze względu na celowo wydłużane kształcenie.Od 18 do 29 roku zycia sa na utrzymaniu rodzicow bafz wspolutrzymaniu,roczniki urodzone przed 82 r jeszcze dluzej.Sam zawod nie jest w zadnym wypadku depresyjny,zasady wchodzenia do profesji w Polsce ,sa niezwykle depresyjne.

  Kilkadziesiat tysiecy ludzi chcacy pracowac na rzecz kraju jako prawnik przetrzymywani bez zawodu tak dlugo az stana sie wypaleni i bezuzyteczni.

  Odpowiedz
 • roberto(2014-06-15 12:35) Zgłoś naruszenie 00

  praca w tym kraju w prywatnej branży w metalurgii motoryzacji przemyśle bez względu na to co robisz doprowadzi nas do depresji bo ludzie którzy nami zarządzają mają na celu wycisnąć z nas ostatnie soki nie patrząc na nas na twoje miejsce przyjdzie następny wiem co mówię osiem lat przepracowałem w średniej prywatnej firmie zajmującej się produkcją mebli metalowych w akordzie następnie w moto branży kolejne osiem lat wszystko się liczy w dużych ilościach jak w piosence Depeche Mode to tak po krótce

  Odpowiedz
 • Piotr(2014-06-15 23:37) Zgłoś naruszenie 00

  ale ekolodzy ?

  Odpowiedz
 • ted(2014-06-15 10:51) Zgłoś naruszenie 00

  Bo służą kłamstwu ...

  Odpowiedz
 • ja(2014-06-18 07:21) Zgłoś naruszenie 00

  ale bzdury... nie czytam do konca...

  Odpowiedz
 • GO-leasing(2014-06-18 10:10) Zgłoś naruszenie 00

  Oj, nie każdy zawód z tych co tutaj wymieniliście jest taki zły. Pewnie okreslono to poprzez statystyki i pewnie wiąże się to bardziej z kwestią charakteru osób w danym zawodzie, niż z samym zawodem.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!