10 najbogatszych regionów UE

Eurostat policzył, które regiony UE są najbogatsze i najbiedniejsze. Aż 5 polskich województw, pomiędzy regionami w Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech, znajduje się na liście najbiedniejszych. Wśród najbogatszych nie polskich reprezentantów. Zobacz, 10 najbogatszych regionów UE.

Bawaria

żródło: ShutterStock

10. Bawaria - PPS 168 (UE28 = 100) Standard siły nabywczej, w skrócie PPS, jest sztuczną jednostka walutową. Teoretycznie, za jeden PPS można kupić tę samą ilość dóbr i usług w danym kraju. Jednakże różnice cen pomiędzy państwami oznaczają, że różne ilości krajowych jednostek walutowych są potrzebne do zakupu tych samych towarów i usług w zależności od kraju. PPS uzyskiwane jest przez podzielenie każdego agregatu gospodarczego kraju w walucie krajowej przez jego odpowiednik w parytetach siły nabywczej. PPS jest terminem technicznym używanym przez Eurostat dla wspólnej waluty, w której agregaty rachunków narodowych wyrażone są po korekcie różnic w poziomie cen z wykorzystaniem PPPs. Zatem, PPPs moga być interpretowane jako kurs wymiany PPS w stosunku do euro.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!