Zobacz na co i w jakiej kwocie przeznaczymy fundusze europejskie

Rada Ministrów podjęła uchwały w sprawie przyjęcia szeregu projektów na najbliższe lata. Zobacz, jak po obradach rządu wyglądają plany finansowe Polski.

Las

żródło: ShutterStock

Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia projektu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, przedłożoną przez ministra infrastruktury i rozwoju.

To największy pod względem budżetu program, który będzie wspierał zrównoważony rozwój kraju. Jego struktura składa się z czterech głównych celów tematycznych, tworzących podstawowe obszary wsparcia - gospodarka niskoemisyjna, adaptacja do zmian klimatu, ochrona środowiska i efektywne wykorzystanie zasobów, transport zrównoważony oraz bezpieczeństwo energetyczne, a także - w ograniczonym zakresie - działań, dotyczących dziedzictwa kulturowego oraz kluczowych elementów infrastruktury ochrony zdrowia.

Alokacja funduszy europejskich do Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 wynosi 27,5 mld euro.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!