Roszady kadrowe w wielkich firmach w 2013 roku

W 2013 roku dużo się działo w świecie biznesu - kilka dużych spółek zyskało prezesów o znanych nazwiskach, ale dla niektórych czas urzędowania się skończył. Zobacz najważniejsze zmiany kadrowe w wielkich firmach w 2013 roku.

Bruno Duthoit prezes Orange Polska, źródło: www.biuroprasowe.orange.pl

żródło: Materiały Prasowe

Bruno Duthoit nowym prezesem Orange Polska

Macieja Wituckiego zastąpił Bruno Duthoit, dla którego nie jest to pierwsze spotkanie ze spółką.

Z grupą Orange (dawniej France Télécom) jest związany od 1978 r., kiedy rozpoczął karierę jako inżynier. Wkrótce awansował na zastępcę dyrektora regionalnego ds. inwestycji sieciowych w regionie Dolnej Normandii. Zajmował je do 1983 r., kiedy zdecydował się na rozstanie z firmą telekomunikacyjną.

Przez następne sześć lat piastował kierownicze stanowiska w administracji publicznej, w Międzyresortowej Delegaturze ds. Planowania Przestrzennego i Rozwoju Regionalnego (DATAR), na szczeblu regionalnym i krajowym. W 1991 r. wrócił jednak do telekomunikacji – stanął na czele przedstawicielstwa francuskiej grupy w Czechach i na Słowacji. W latach 1996–2013 był prezesem lub członkiem zarządu wielu zagranicznych spółek zależnych grupy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!