« Powrót do artykułu

Wicepremier Jacek Rostowski: Sprzątam po Balcerowiczu

Polska jest dziś na innym etapie rozwoju, niż była w latach 90. Jesteśmy już normalną dojrzałą demokracją. Z dojrzałym i mądrym elektoratem. I nie ma powodu, by stosować politykę szokowych reform – przekonuje wicepremier Jacek Rostowski.

Minister Finansów Jacek Rostowski

autor: KRZYSZTOF BURSKIżródło: Newspix

Minister Finansów Jacek Rostowski

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (72)

 • olo(2013-07-20 16:18) Zgłoś naruszenie 00

  A kto posprząta te qwno po nim?

  Odpowiedz
 • porada(2013-07-21 03:52) Zgłoś naruszenie 00

  Byłeś jego doradcą , wy obaj jesteście siebie warci , jeden doradzał drugi wdrażał w sumie razem wprowadzali nas w błąd . Polacy za darmo zaciskali pasa , było to przemyślane żeby naród wykorzystać , naturalne że żaden się teraz nie przyzna do okłamywania społeczeństwa , oni na tym zrobili kasę a społeczeństwo ma z tego wała , dalej nas staracie się bajać ale mam nadzieję że nie damy się teraz nabrać po prostu powinniście zwinąć manatki i wynocha

  Odpowiedz
 • Ciemny LUD!(2013-07-19 22:18) Zgłoś naruszenie 00

  Tak, tak Pan Rostowski jest cacy! Pan Tusk jest good, a Pani Waltz nice! Ciemny lud to kupi i już. Niestety tak sobie Polacy w kaszę dają dmuchać i tak mają, jak mają!

  Odpowiedz
 • juz nie za PO(2013-07-19 22:14) Zgłoś naruszenie 00

  Na szarym końcu ten komentarz, ale i tak dopowiem, że dla siebie to nie bardzo już, jako okradziony z przyszłej emerytury nie widzę nadziei na stare lata, ale Ci kretyni z PO zabierają również przyszłość moich dzieci i wnuków!

  Odpowiedz
 • Zdzisław K.(2013-07-19 22:05) Zgłoś naruszenie 00

  Popieram pana Rostowskiego w 100%.
  A tego Balcerowicza przed Trybunał Stanu!

  Odpowiedz
 • Pracujący 46(2013-07-19 21:53) Zgłoś naruszenie 00

  BALCEROWICZ mam nadzieje , ze kiedys zapłacisz za to cos narobił!!!
  I to z własnej kieszeni!!!
  WON z tego kraju , WON!!!
  Najlepiej na Madagaskar.

  Odpowiedz
 • ula(2013-07-21 08:43) Zgłoś naruszenie 00

  - Ten rząd w sposób cyniczny zbyt długo żerował, głosząc bzdury o zielonej wyspie. Gdyby to była zielona wyspa, to by tutaj palmy rosły (...)

  - W ministerstwie finansów jest wielu ekonomistów. Na pewno wiedzieli od samego początku, pan minister też i pan premier też, że budżet państwa na rok 2013 oparty jest na błędnych założeniach (…) Świadomie głoszono nieprawdę. To jest karygodne.

  - To jest wstyd profesjonalny i to jest wstyd moralny. I z tego trzeba wyciągnąć wnioski (…) Nie można traktować poważnie kogoś w wielkiej polityce, kto mówi coś zgoła odmiennego raptem na przestrzeni pól roku-
  prof.Grzegorz Kołodko .

  Odpowiedz
 • hitaczi(2013-07-21 07:38) Zgłoś naruszenie 00

  Polska ma rząd na jaki zasługuje. Nie mniej i nie więcej. Politycy żyją z dnia na dzień, wydają bez opamiętania a winę zwalają na innych. W czym to jest różne od zachowania większości wyborców? A że ta większość wybiera rząd to jest jak jest. Myślicie że teraz będzie lepiej bo jakieś progi i ograniczenia? Pousuwa się i dalej będzie jak jest aż wszystko padnie któregoś dnia jak w Grecji. Politycy inaczej nie umieją, nie w Polsce bo ich wyborcy są tacy sami.

  Odpowiedz
 • wrednyeryk(2013-07-19 18:31) Zgłoś naruszenie 00

  Rostowski zrobił kupę śmierdzącą w budżecie a zwala na Balcerowicza FUJ.

  Odpowiedz
 • sdf(2013-07-21 13:30) Zgłoś naruszenie 00

  Tak się przejął tym sprzątaniem, że posprząta dosłownie wszystko. Nic po nim nie zostanie, tylko pustynia do zasiedlenia przez inne nacje.

  Odpowiedz
 • Bruno(2013-07-20 23:29) Zgłoś naruszenie 00

  Niewyedukowanym, zapracowanym i skłóconym społeczeństwem łatwo jest rządzić ...

  Odpowiedz
 • do GP(2013-07-20 21:37) Zgłoś naruszenie 00

  Jeśli już piszecie o ekonomii to nie zamieszczajcie przynajmniej jego gęby jako ilustracji.

  Odpowiedz
 • Ken(2013-07-19 16:25) Zgłoś naruszenie 00

  Wszystcy sprzątają po poprzednikach a jak posprzątają i zrobią porządek że nie będzie co sprzątać to z pełnymi kontami wyjadą do swej drugiej ojczyzny przecież mają podwójne obywatelstwa.To są właśnie wilcy Polacy którym zależy na Polsce i jej obywatelach żeby żyli spokojnie i dostatno

  Odpowiedz
 • niczym Diogenes z Biłgoraja(2013-07-19 16:17) Zgłoś naruszenie 00

  Przecież gracji umorzą znaczą część długu, może nam też umorzą a POzostałą część spłaci następne POkolenie ! pozdr.

  Rostowski jak Voldemort? "Himalaje nieodpowiedzialności"-prof Rybiński

  Poza tym "polactwo" nic nie czyta zajęte grillowaniem. Myślę, że dojdzie do sytuacji, że "bendom" grillować się nawzajem. Głupota i przryzwolenie sięga granic.

  Odpowiedz
 • cd(2013-07-20 16:38) Zgłoś naruszenie 00

  Szanowny panie ministrze wygłasza pan monologi, których prawdopodobnie sam pan nie rozumie.Pańskie wysprzątanie po Balcerowiczupolega chyba na wyprzedaniu do końca wszystkiego co polskie i z czego Polacy mogliby mieć korzyść.Wygłasza pan bajki o jakiejś demokracji w czasach, gdy po uczniaka siedzącego przed komputerem wysyła się pluton uzbrojony po zęby antyterrorystów z bronią przeciwpancerną, którzy mylą drzwi wysadzając nie te a młodych ludzi narzeczonych maltretuje się łamiąc im kości.Plecie pan bzdury o poprawie sytuacji gospodarczej Polski w czasie gdy likwidowane są następne setki tysięcy miejsc pracy a zakłady niszczone bezpowrotnie a wystarczyłoby wprowadzić PODATEK ODTWORZENIOWY opłatę za likwidowane stanowisko pracy bo przecież przyznawało się ulgę na jego powstanie. Zamiast mącić w głowach Polakom powinien pan odzyskać skradzione i wywiezione z Polski kapitały między innymi poprzez OFE, sprzedaż Banków i Firm ubezpieczeniowych.Przecież zamiast tworzyć OFE wystarczył do tego upoważnić ZUS.Przez 6 lat waszych nieudacznych rządów nie przeprowadziliście ani jednej naprawy sytuacji administracyjno-gospodarczo-ekonomicznej Polski a Polacy słyszą tylko bełkot

  Odpowiedz
 • MK(2013-07-19 14:26) Zgłoś naruszenie 00

  KRETYN ... tylko dlaczego my mamy płacić za jego głupotę i brak kompetencji.

  Odpowiedz
 • Stanisław49(2013-07-19 23:40) Zgłoś naruszenie 00

  Po przeczytaniu tego artykułu widze , ze pan Rostowski jest osoba rozsadna.Popieram pana Rostowskiego.
  A co do Balcerowicza. Rzygac mi sie chce jak widze jak portale internetowe i media lansuja tego czlowieka!Widac kto ich sponsoruje.
  Balcerowicz juz dawno powinien stanac przed Trybunalem Stanu!!
  A nie byc zapraszanym do mediow i pytany o rady.Juz dosc narobil!

  Odpowiedz
 • Mentor(2013-07-22 10:42) Zgłoś naruszenie 00

  Balcerowicz do PRL wprowadzał nie wszystkim odpowiadajacy system kapitalistyczny.Tymczasem wielu niesamodzielnych ludzi w Polsce wolałoby nie odpowiadać za siebie,oczekujac aby zaopiekowało się nimi państwo.Dla tych ludzi swoje koncepcjie snuje Rostowski.My sie wami zaopiekujemy,damy wam jakoś przeżyć,a wy się nam do niczego nie wtrącajcie.Dokładnie tak robiło PZPR.

  Odpowiedz
 • to ja(2013-07-19 14:02) Zgłoś naruszenie 00

  Akto posprząta po Wincentym Rostowskim?

  Odpowiedz
 • ala59(2013-07-25 09:18) Zgłoś naruszenie 00

  Jakim cudem ma być dobrze skoro kolesie wzięli dla siebie co się dało.
  Jako przykład niech posłuży PKP. Łódź dawniej duży ośrodek włókienniczy,
  dzisiaj jakieś mizerne niedobitki. Dzisiaj mamy pałac Poznańskiego i Manufakturę, która już kolejny raz zmieniła zagranicznego właściciela, w miejscu gdzie kiedyś pracę miało kilka tysięcy ludzi. Miasto się wyludnia, tworzą strefy ekonomiczne z przywilejami dla inwestorów zagranicznych, jak mają z nimi konkurować rodzimi przedsiębiorcy? Ta nasza rzeczywistość jest jak sen wariata. Kto w Polsce rządzi? Mafia czy idioci?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!