« Powrót do artykułu

Przemysł najgorsze ma za sobą, wychodzi z dołka

Ekonomistów ucieszyło to, że pomylili się w prognozach dotyczących wyników przemysłu i budownictwa w czerwcu. Spodziewali się, że wzrost produkcji sprzedanej przemysłu nie przekroczy 2 proc. w skali roku. Okazało się, że wyniósł 3 proc., a po wyeliminowaniu czynników sezonowych było to nawet 4,5 proc. W przypadku wyników branży budowlanej rynkowe oczekiwania mówiły o spadku przekraczającym 20 proc. w skali roku. Rzeczywiście okazał się głęboki, ale nie przekroczył 18 proc.

Przemysł na plusie, budownictwo nadal w dołku

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Przemysł na plusie, budownictwo nadal w dołku

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • tadeo(2013-07-18 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    obecne spadki w budownictwie sa oczywista konekwencja duzej ilosci inwestycji w zeszlym roku ale cieszy to ze jest wzrost ogolnie w przemysle. w artykule nie znalazla sie wzmianka o polskiej chemii a tam tez dobrze sie dzieje. mam na mysli np. ukonczone inwestycje w pulawach, czyli kilka nowych instalacji. do tego dochodzi koncepcja dolaczenia sody matwy do pomorskiej specjalnej strefy ekonomicznej i planowane zwiekszenie produkcji. moznaby jeszcze wymieniac, ale to jest jedna z galezi przemyslu, ktora w najblizszych latach na bank sie rozwinie.

    Odpowiedz
  • dziadek Franek(2013-07-18 13:01) Zgłoś naruszenie 00

    rok temu tez tak pisaliście wychodzi z dołka, a dołek to dopiero przed nami !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!