« Powrót do artykułu

Rostowski: Przeciw zmianom w OFE jest mała grupa "krzykliwych ekonomistów"

Minister finansów atakuje ekonomistów, twierdzących że zmiany w OFE to pomysł na ich likwidację i ratowanie budżetu. Jacek Rostowski ocenił, że tak twierdzi mała grupa "krzykliwych ekonomistów". Podkreślił, że przeciw zmianom w OFE są często ci, którzy byli związani z reformą wprowadzaną za czasów rządów Jerzego Buzka. Według wiceministra, gdyby o projektach rządu mieli wypowiadać się ekonomiści funkcjonujący poza mediami, to większość z nich miałaby inną sceptyczną opinię wobec OFE.

 • Rostowski przekonuje, że wprowadzenie jednego z rządowych pomysłów na zmiany w funduszach emerytalnych doprowadzi do zwiększenia skuteczności ich działań.
statystyki

Komentarze (6)

 • Krzyczą bo stracą?(2013-07-03 08:31) Zgłoś naruszenie 00

  Krzyczą tylko ci pseudo ekonomiści z bożej łaski co czerpią z OFE korzyści materialne. ZLIKWIDOWAĆ OFE

  Odpowiedz
 • internauta-kosmonauta(2013-07-03 08:51) Zgłoś naruszenie 00

  Rostowski nie ma żadnych argumentów merytorycznych, więc rozpoczyna wycieczki osobiste pod adresem swoich adwersarzy. Takie prostackie chwyty erystyczne oraz fakt nieujawnienia wyliczeń, z których ma wynikać że jakoby jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej, świadczą tylko o nim samym

  Odpowiedz
 • Zeldan de Virde(2013-07-03 09:10) Zgłoś naruszenie 00

  Czemu minister finansów zajmuje się kwestiami prawa pracy i kompetencjami ministra z tej dziedziny. Może nich lepiej zajmie się VAT-em, który jako filar ewidentnie się wali !!!

  Odpowiedz
 • seba(2013-07-03 09:56) Zgłoś naruszenie 00

  dobrowolnośc przynależenia do OFE - kto chce niech w OFE zostaje

  Odpowiedz
 • jura(2013-07-03 10:33) Zgłoś naruszenie 00

  Z ofe podpisałem umowe ja to ja płacę do ofe moje pieniądze alaczego moje państwo chce w to ingerować. a może pan Rostowski to nie moje państwo?Niedługo wybory.

  Odpowiedz
 • Jedna refleksja do służb(2013-07-03 10:41) Zgłoś naruszenie 00

  Dokładnie prześwietlić lobbystów OFE i publicznie ogłosić w czyim imieniu oni działają, bo wiadomo, że nie w interesie przyszłego emeryta ani budżetu państwa.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!