« Powrót do artykułu

GS-y trzymają się mocno

Gminne spółdzielnie, bez których trudno było sobie wyobrazić życie na wsi w Polsce Ludowej, wciąż funkcjonują. I nawet nieźle prosperują.

Rolnictwo, rolnik

żródło: ShutterStock

W czasach PRL-u działało ponad 2,4 tys. GS-ów. Po 1989 r. wiele upadło, ale spora część przetrwała. I radzi sobie z prywatną konkurencją

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • ja(2013-06-07 09:36) Zgłoś naruszenie 00

  gs-y tak jak społem zyja z dzierżaw. pozostale dzialalnosciu sa tylko po to gy rodzinka miala gdzie pracowac a wynik finansowy jest sprawą drugorzedną. jak bedzie cieżko to znów coś się sprzeda i na jakiś czas starczy.

  Odpowiedz
 • trójlistna koniczyna(2013-06-07 15:05) Zgłoś naruszenie 00

  toż to siedlisko psl-owskiego nasienia!

  Odpowiedz
 • Lechu(2013-06-08 02:27) Zgłoś naruszenie 00

  KZRS"SCH" podobnie jak inne spoldzielcze związki rewizyjne i tzw Krajowa Rada Spoldzielcza sa to przezytki danego ustroju komunistycznego i powinny zostac ustawowo zlikwidowaneTo absolutny relikt PRL..Sa kadrowo i kapitalowo nie przygotowane do walki konkurencyjnej z nowoczesnymi sieciami handlowymi.Pozostale GS-y powinny zostac przeksztalcone ustawowo w spolki prawa handlowego i calkowicie sprywatyzowane,zeby moc realnie sprostac konkurencji i zaczac sie modernizowac.

  Odpowiedz
 • lipka z dołu(2013-06-08 19:51) Zgłoś naruszenie 00

  zbudowanie Biedronki w Węgierskiej Górce to cios zadany prezesowi Antoniemu G. pseudo "brzoza" lokalnego GS-u ale co tam zmieni partię kolejny raz i wpisze sie do pis-u (po maturze pzpr, potem PSL, które sie sypie teraz i wymaga reform)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!