« Powrót do artykułu

Polskę czeka nieuchronne podniesienie składek pracowniczych

W ciągu najbliższych kilkunastu lat sytuacja demograficzna Polski będzie główną barierą naszego rozwoju. Według raportu OECD jesteśmy potencjalnymi członkami grupy najmniej konkurencyjnych państw świata. A to za sprawą konieczności podnoszenia składek pracowniczych.

matka, dzieci, praca, komputer, internet

żródło: ShutterStock

Wskaźniki dzietności w tym okresie w Polsce to 1,2-1,4. Kiedy z rynku pracy zejdzie pokolenie wyżu demograficznego, czy jego następcy poradzą sobie z utrzymaniem świadczeń na obecnym poziomie?

statystyki

Komentarze (2)

  • internauta-kosmonauta(2013-05-16 21:43) Zgłoś naruszenie 00

    te urlopy macierzyńskie-tacierzyńskie to jedna wielka ściema. Tusk i jego ministrowie wciskają ciemnotę, że jakąś wielką promocję zrobili, gdy tymczasem 30% ludzi w wieku poniżej 30 lat nie ma roboty, a 70% z tych co mają, to pracują na śmieciówkach. kto ma niby korzystać z tych urlopów?

    Odpowiedz
  • Rolnik(2013-06-04 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    Za to, że dzieci się rodzą w Polsce jest ktoś odpowiedzialny. Przypomnijmy:1. Nie ma pracy jak więc wyżywić, ubrać, zapewnić edukację narodzonemu dziecku. 2. Zarobki w Polsce poniżej kosztów utrzymania. Jak żyć i zapewnić życie innym. 3. Chora służba zdrowia. Jak pozostać pod opieką lekarzy skoro na porodówce zamiast trzech lekarzy na dyżurze jest tylko jeden. Pozostali mają w grafiku dyżur ale pracują w tym czasie w prywatnych klinikach/przychodniach. Na zakończenie pragnę dodać, że ubolewam nad tym, iż rządzący nie dostrzegają panującego haosu wywołanego/stworzonego w większości przez siebie samych. Myślę, że po dojsciu do władzy PIS-u będzie troszeczkeeee lepiej.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!