« Powrót do artykułu

Sondaż o pakcie fiskalnym: Prawie połowa Polaków jest za, popiera zwiększenie kontroli nad budżetami państw strefy euro

Większość Polaków popiera zwiększenie kontroli nad budżetami państw strefy euro przez instytucje unijne. Jednocześnie niemal co drugi obywatel RP (45%) popiera ratyfikację przez Polskę paktu fiskalnego. To wynik badań przeprowadzonych przez Centrum Badania Opinii Społecznej.

Pieniądze

żródło: ShutterStock

Większość Polaków popiera zwiększenie kontroli nad budżetami państw strefy euro przez instytucje unijne.

statystyki

Komentarze (2)

 • pillnujmy Konstytucji(2013-02-18 17:24) Zgłoś naruszenie 00

  Amerykanie powoli budzą się z letargu i powołują na Kostytucję obnażając np.to, iż
  FED jest w rękach prywatnych elit i produkuje $ formalnie "pod zamówienie rządu USA". Później Rząd/y muszą spłacać to zadłużenie poprzez opodatkowanie swoich obywateli i zadłużanie się plus odsetki- stan taki został przez FED zmanipulowany, uważa tak wielu amerykanów.
  Dlatego, twierdzą (i słusznie moim zdaniem), żę pieniądze powinien produkować rząd amerykański tak jak to było przed 1913r, wtedy państwo nie ponosiło by kosztów na rzecz cwanych banksterów z FED-u i pąństwo nie popadało by w zadłużenie (zadłużenie USA to już ponad 15bilionów $). Mało tego, wielu Amerykanów nie chce "spłacać na FED podatków" i składać odpowiednika naszego PIT, ponieważ zgodnie z ich Konstytucją wykonanie pracy jest sferą zupełnie prywatną i nie podlega opodatkowaniu. Ściąganie podatków z tego powodu przez IRS (Urząd Podatkowy)uważany jest za zamach na Konstytucję. Są już precedensy, że ławnicy uniewinniają tak postępujące osoby ponieważ IRS nie jest w stanie udowodnić,że jest innaczej bo nie ma takiego pisemnego zapisu w Konstytucji USA.

  Pakt Fiskalny to zwykła zmowa elit i banksterów mających wpływ na cały ten europejski establischment polityczny i będzie miał wpływ podobny jak FED na USA, czy CBE w Europie do tej pory. Powstaje po to by uzależnć wszystkie kraje i ich polityków od woli Elit i banksterów działających w jej imieniu. Każdy dodruk pieniądza w Europie będzie nadzorowany przez Pakt fiskalny , a nie przez państwo i będzie wpływał wyłącznie do kiesy tych elit z tytułu długów, odsetek. To każde państwo samodzielnie, poprzez własny bank powinno decydować o drukowani pieniędzy , a nie Pakt banków z woli pazernych i chciwych elit . Tak chciwych jak w Polsce przyznających sobie premie ,gdy naród cierpi niedostatek w kryzysie na zamówienie. Pilnujmy własnej Konstytucji, bo jako naród pójdziemy wkrótce z torbami.

  Odpowiedz
 • przedsiębiorca(2013-02-18 15:54) Zgłoś naruszenie 00

  Skoro 45% popiera wprowadzenie paktu fiskalnego, to znaczy, że 55%, czyli większość go nie popiera.
  Ale jak ładnie tytuł artykułu brzmi "Prawie połowa Polaków jest za, popiera...", inaczej by wyglądało "tylko 45% jest za, a 55% przeciw".
  Goebbels to pikuś w porównaniu do rządowych propagandzistów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!