« Powrót do artykułu

Bruksela nas rozlicza i obcina pieniądze. Tym władza się nie chwali

Nasze władze są wyjątkowo dyskretne i nie chwalą się karami z UE. Unijne cięcia dotyczą trzech ważnych projektów: warszawskiej oczyszczalni ścieków Czajka, kolejnej na Parsęcie oraz odcinka linii kolejowej Warszawa – Gdynia.

Unia, waluty, finanse

żródło: Materiały Prasowe

Od decyzji Komisji nie ma możliwości odwołania się.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (12)

 • g(2013-02-13 08:23) Zgłoś naruszenie 00

  "projekty finansowane z polityki spójności" - projekty nie mogą być finansowane Z POLITYKI spójności, domyślam się, że autor miał na myśli FUNDUSZ spójności.

  Odpowiedz
 • Owca z zielonej wyspy(2013-02-13 08:07) Zgłoś naruszenie 00

  Kolejny sukces. Tylko trzeba to jakoś w słowa okrasić.

  Odpowiedz
 • "jest się czym pochwalić"(2013-02-13 08:18) Zgłoś naruszenie 00

  Egzekwowane kary:

  KE zabiera Niemal milion euro dla policji za wydawanie unijnych środków bez organizowania przetargów - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

  KE nałożyła na TP SA 127,5 mln euro kary za nadużywanie pozycji dominującej

  Projekt informatyczny w ARiMR miał być nieprawidłowo prowadzony, za co KE nałożyła karę na Polskę w wysokości ponad 100 mln zł - informuje "Rzeczpospolita".  ZAGROZENIA"
  KE: 1 mln euro kary dla Polski za każdy tydzień opóźnienia: Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu może nałożyć na Polskę karę za to, że nie wdrożyła unijnych dyrektyw. Chodzi o dyrektywy dotyczące gazu i energii elektrycznej,

  KE:Jeśli do 2015 r. Polska nie zdąży zmodernizować instalacji wodno-kanalizacyjnych i spełnić norm UE, Unia może nałożyć na nasz kraj karę w wysokości 4 mln 143 tys. euro dziennie. Wskutek kosztownych inwestycji mogą jednak nastąpić znaczne podwyżki cen wody.

  Ile Polska zapłaci za śmieci? Kary mogą być ogromne. Bo liczby mówią same za siebie do lipca 2013 roku nasz kraj powinien zmniejszyć liczbę śmieci składowanych na wysypiskach poniżej 50 proc. Tymczasem w Polsce aż 83 proc. odpadów leży na zwałkach (w Belgii to zaledwie 3)

  To jest tylko to co pamiętałem.
  Jest się czym pochwalić.

  Odpowiedz
 • rewizor(2013-02-13 08:31) Zgłoś naruszenie 00

  nie piszcie za dużo o patologi bo sondaże poparcia dla PO znów skoczą do góry.To nasz polski wkład w "nowoczesny"przekaz medialny

  Odpowiedz
 • Sawa(2013-02-13 08:08) Zgłoś naruszenie 00

  Przecież gdzieś słyszałem że Czajkę chcą sprywatyzować, oczywiście wpierw przeprowadzić wszystkie remonty za kasę podatnika i z UE a następnie sprywatyzować dla kogoś z układu i jest się ustawionym łącznie z rodzinką do końca życia Polska rzeczywistość.I następny będzie miał Irlandię która była obiecana

  Odpowiedz
 • b(2013-02-13 08:57) Zgłoś naruszenie 00

  Czyli jeżeli kraj w kryzysie nie daje rady wykonać w terminie to jeszcze dokłada mu się koszty i zabiera dotacje. Napewno robia to z "troski" o rozwój kraju unijnego.Czyli już wiedzą że daja na papierze , atak naprawde biedny kraj i tak nie spożytkuje , a ich firmy tu majace kontrakty owszem. To nie ma najmniejszego sensu nie możemy budować to co my chcemy i jeszcze nas każą, a wpłacamy nasza kasę też do unii. Dotacje juz dawali w poprzednich latach, abieda i bezrobocie kwitną, a i o emeryturach możemy zapomnieć.

  Odpowiedz
 • piotrkk(2013-02-13 09:22) Zgłoś naruszenie 00

  Durne, pier..lone urzędasy.
  i mogę to powiedzieć w twarz każdemu,
  a potem ewentualnie przepraszać,
  bo może w połowie przypadków bym się pomylił.
  Wiem co mówię, bo prawie rok przepracowałem w pewnym urzedzie miasta.
  I jak czytam powyzszą publikację, to mnie krew zalewa.
  Dostają za darmo pieniądze, i nie dość, że nie potrafią ich skutecznie wykorzystać, to nawet mają problemy z terminowym i prawidłowym rozliczeniem...

  Odpowiedz
 • ela(2013-02-13 09:41) Zgłoś naruszenie 00

  Zielona wyspa dla cwaniaków,,By żyło się lepiej,,Hasło trafione w dziesiątkę.Tylko wyborcy nie zrozumieli przekazu.A szkoda.

  Odpowiedz
 • nemo(2013-02-13 10:48) Zgłoś naruszenie 00

  A ktoś podliczył może ile płacimy rocznie kar okresowych i ryczałtowych za nieprawidłową implementacje do prawa wewnętrznego prawa wtórnego UE?

  Odpowiedz
 • przymusowy nr iden w DO(2013-02-14 02:18) Zgłoś naruszenie 00

  To już wiem dlaczego nasz komendant obozu pracy przymusowej 67 na wizi ma triki, żuchwą nerwowo rusza i te wilcze ślepia spuszczone, fonie wyłączam bo jest ble, ble, ble

  Odpowiedz
 • frigga(2013-02-13 14:17) Zgłoś naruszenie 00

  Przeszacowane? Bo uwzględniono jeszcze to co muszą ukraść różne Rychy i Zbychy...

  Odpowiedz
 • szerszeń(2013-02-16 19:37) Zgłoś naruszenie 00

  No i mamy państwo SOLIDARUCHÓW

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!