« Powrót do artykułu

Pracownicy LOT-u mają własny pomysł na problemy przewoźnika

Związek Zawodowy Pilotów Liniowych PLL LOT proponuje własny sposób na rozwiązanie problemów spółki. Po pierwsze – prywatyzacja pracownicza, po drugie – pozostawienie tylko rentownych połączeń. Ale przede wszystkim związkowcy chcą poznać przyczynę tego, że LOT znalazł się w tak trudnej sytuacji.

 • Związkowcy proponują własny plan naprawy sytuacji w spółce.
statystyki

Komentarze (2)

 • LOTnik(2013-01-09 18:02) Zgłoś naruszenie 00

  Jest taka książka: "Z kart historii polskiego lotnictwa" poświęcona gen. Ludomirowi Rayskiemu, któremu możemy zawdzięczać powołanie do życia PLL LOT.
  Dlaczego ten LOT został powołany? Bo istniejące w młodej Polsce linie AeroLOT z kapitałem francuskim i Aerolloyd z kapitałem niemieckim transferowały z młodej Polski duże sumy pieniędzy do Francji i Niemiec.
  Złodzieje zostali "pogonieni" z polskiego Eldorado i PLL LOT stał się wkrótce jedną z czołowych linii europejskich i posiadaliśmy najdłuższe połączenie łączące Helsinki z obecnym TelAvivem ( palestyńska nazwa Lydda ).
  jak widać, chyba historia się powtarza, tylko gdzie te pieniądze powędrowały ?

  Odpowiedz
 • pilot(2013-07-01 09:22) Zgłoś naruszenie 00

  LOT od około 10 lat notował straty? Nasz "rzad" ma od 23 lat deficyt budżetowy i wciąż pożycza. A kiedy zacznie oddawać? Kazdy normalny człowiek po otrzymaniu pożyczki zaczyna spłacać. Kazda normalna linia lotnicza po kupnie/leasingu samolotów zaczyna latać i zarabiać. Ale nie LOT. LOT po otrzymaniu nowych Embraerow już planuje jak się ich pozbyć - co będzie kosztować 250mln kar. Jeżeli LOT ma problem z napełnieniem samolotów to zakup większych z pewnością nie zwiększy ich napełnienia.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!