« Powrót do artykułu

Powstanie tysiąc miejsc pracy w polskich stoczniach?

Realizacja programu budowy okrętów podwodnych zapewniłaby miejsca pracy nawet dla tysiąca wysoko wykwalifikowanych polskich pracowników w ciągu 8-9 lat, jeśli kontrakt na budowę okrętów podwodnych dla Marynarki Wojennej zdobyłaby francuska stocznia DCNS – zapewnia portal newseria.pl prezes stoczni, Patrick Boissier.

Stocznia Hyundai'a w Ulsan (Południowa Korea)

żródło: Bloomberg

DCNS stara się o zlecenie na dostarczenie trzech okrętów podwodnych, które – zgodnie z planami MON – mają zasilić flotę Marynarki Wojennej do 2030 roku.

statystyki

Komentarze (4)

 • bezpartyjny(2012-11-19 10:17) Zgłoś naruszenie 00

  Zadłużenie państwa wzrasta, długi gonią długi, a nasi wybrańcy kupują okręty w tym podwodne. Dla kogo te okręty Panowie? Wystarczy jedna "A" niekonwencjonalna i nie ma np W-wy. Czy po to emerytom zabierano emerytury by dać im w zamian złom XXw???

  Najwięcej korzyści odniesie UE w barwach której będą wykorzystywane.
  Więc nadwyżka Euro jaką Polska do tej pory miała zniknie dzięki temu.
  Kryzys to nie czas na takie wydatki dla Polski.i Chyba, że Polski już nie ma.
  Czy o to UE chodziło?

  Odpowiedz
 • g(2012-11-19 12:16) Zgłoś naruszenie 00

  znowu powrót do socjalizmu? gó..no z tego wyjdzie. już wiele od 5,5mln pracujących poza sektorem państwowym i tak g. dostaje ze swojej wypłaty. By utrzymywać chory system komuny? PRECZ Z KOMUNĄ i świętymi krowami!!! płacić za wszystko wszyscy równo!

  Odpowiedz
 • Mee(2012-11-20 08:28) Zgłoś naruszenie 00

  w polskich stochniach? jakich stoczniach? w Szczecinskiej, gdzie wiatr i koty hulaja? A moze w tych stoczenkach, co jachciki dla zlodzieji buduja??? Niech sie w leb pukna! Latwiej w tej chwili cos takiego kupic! No i widze ze jestesmy w 1000% na greckiej drodze!

  Odpowiedz
 • cd(2012-11-24 12:54) Zgłoś naruszenie 00

  Bardzo by nam się przydały okręty podwodne, im więcej tym lepiej. Poza okrętami bardzo cenną była misja iracka a teraz afgańska, oraz inne liczne misje...W ten sposób budujemy potęgę naszego ukochanego kraju. Ale miliony emigrantów chyba tego nie zaakceptowały...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!