« Powrót do artykułu

NBP chce aby do 15 lipca wydawcy kart czyli banki i sklepy zadeklarowali obniżki opłat interchange

Rada ds. Systemu Płatniczego działająca przy NBP zaproponowała, aby do 15 lipca wydawcy kart płatniczych, czyli głównie banki, agenci rozliczeniowi oraz akceptanci kart, np. sklepy złożyli deklarację o przystąpieniu do programu redukcji opłat interchange.

karty kredytowe

żródło: ShutterStock

Wysokie opłaty interchange hamują rozwój rynku.

statystyki

Komentarze (2)

  • a(2012-07-02 21:46) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro się dajemy, to każdy nas okradnie. Biedronka nie zgodziła się na wprowadzenie opłat kartą. Portugalczycy się sprzeciwili. Ostatnio nasi zarządzający y w Biedronce sprzedają zachodni towar drożej niż nasz i jest on do tego gorszej jakości. Np. ziemniaki z Holandii są po 3.49 za 2,5 kg, a nasze ziemniaki sprzedają po 0.99za 1 kg, a w polskim sklepie mam takie same ziemniaki po 0.79 zł. Holenderskie są umyte i się psują, a nasze nie psują się i są smaczniejsze. Trzeba się nabiegać po sklepach, aby kupić tanio i dobrze. Cieszy, że nasi zaczynają być konkurencyjni wobec Hipermarketów.

    Odpowiedz
  • Edyward(2012-07-03 06:56) Zgłoś naruszenie 00

    Od kiedy warzywa w hipermarketach są świeże. Jak kupujesz polskie warzywa w hipermarkecie to się nie dziwię że są mało konkurencyjne bo dużo polskich rzeczy w osiedlowym warzywniaku jest tańszych i nie rozkładają się na półkach.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!