« Powrót do artykułu

Euro 2012: GDDKiA zapewnia, że zapłaci podwykonawcom autostrad A2, A4 i drogi S8

Wszyscy podwykonawcy robót budowlanych zatwierdzeni przez GDDKiA, którym nie zapłaci wykonawca, otrzymają zapłatę za wykonane roboty bezpośrednio od GDDKiA, po spełnieniu określonych warunków - poinformował wiceminister transportu Tadeusz Jarmuziewicz.

Budowa drogi

żródło: ShutterStock

Wszyscy podwykonawcy robót budowlanych zatwierdzeni przez GDDKiA, którym nie zapłaci wykonawca, otrzymają zapłatę za wykonane roboty bezpośrednio od GDDKiA.

statystyki

Komentarze (6)

 • baca(2012-04-26 15:02) Zgłoś naruszenie 00

  POważnie ?

  Odpowiedz
 • pablo(2012-04-27 14:23) Zgłoś naruszenie 00

  No i dobrze powiedziane, bo pisowscy populiści próbuja wmawiać Polakom, że jak jedna firma nie płaci drugiej to jest wina rządu.

  Odpowiedz
 • :-((2012-04-30 13:05) Zgłoś naruszenie 00

  Tak tylko, że prawie wszyscy kontrahenci nie są podwykonawcami, tylko wykonawcami zlecanych poszczególnych prac. A ci nie dostaną nic, np. ktoś świadczył usługi koparką dla wykonawcy autostrady, to nie jest podwykonawcą, tylko zleceniobiorcą i jego roszczenia nie są w ten sposób chronione. Czyli GDDiA zapłaci wykonawcy, a Pan "koparkowy" może sobie szukać sznurka i gałęzi, bo swoich pieniędzy nie zobaczy :-( Tylko złodziejstwo i bandytyzm...

  Odpowiedz
 • Dębica_OjOj(2012-05-03 04:35) Zgłoś naruszenie 00

  Jako usługodawców GDDKiA traktuje również "zgłoszone" firmy, które uczestniczą w pełnym procesie budowy - nie tylko kierowców, koparkowych i dźwigowych. Jeżeli przedmiotem robót są roboty wyszczególnione w SST, jako całe rozdziały - to zgodnie z prawem jest to robota budowlana (nie tylko usługa!)

  Odpowiedz
 • Dębica_OjOj(2012-05-03 04:47) Zgłoś naruszenie 00

  Panie mistrze! Nie może też być tak, że przy budowie "bazy RP" - dobra narodowego jakim są autostrady, na terenie Polski, nie prywatnej posesji, postępujecie jak zwykli naciągacze! Zarówno DSS jak i Hydrobudowa mają zatrzymane m.in. kaucje gwarancyjne, z których można (co prawda nie od razu, ale zawsze) wypłacić okradzionym.Ponadto, jest pole popisu dla prokuratury! Jeżeli tych niezapłaconych usług jest tak dużo, należy sprawdzić, czy nie byly one wkalkulowane. Świadome działanie mające na celu wyłudzenie usługi, i do tego poświadczone umową z podwykonawcą!

  Odpowiedz
 • opacki(2012-05-11 14:15) Zgłoś naruszenie 00

  do Pablo: twoja logika na pewno przekona tych co im nie zapłacono. Not.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!