« Powrót do artykułu

Polskie firmy inwestują za granicą. Na potęgę

Polskie przedsiębiorstwa szykują się do ekspansji inwestycyjnej za granicą. Do wydania mają ponad 320 mld zł oszczędności. Dzięki temu niektóre spółki mają szansę zrobić międzynarodową karierę.

Nadwyżka inwestycyjna i wartość inwestycji krótkoterminowych firm

żródło: DGP

Nadwyżka inwestycyjna i wartość inwestycji krótkoterminowych firm

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • mojrator(2011-12-09 10:33) Zgłoś naruszenie 00

  A tu już nikt nie pisze komentarzy. Słychać tylko utyskiwania, że polski rząd wydaje wszystko w obce ręce, że nie ma polskiego kapitału. To są dobre przykłady na to, że globalizacja działą w obie strony. Trochę się wzbogaciliśmy i teraz to my kupujemy.

  Odpowiedz
 • i tyle(2011-12-09 11:03) Zgłoś naruszenie 00

  Mnie nie podoba się tak do końca globalizacja,ale z tym sieęzgadzam co powiedziałeś. Cieszy mnie to, że są w Polsce ludzie, ktorzy umieli znaleźć się w tej nowej rzeczywistości, tylko nie rozumie dlaczego tak bardzo nie szanuje się szarego człowieka, pracownika. jeśli ktoś dobrze pracuje i daje z siebie było nie było większą część swojego życia, to niechże mu zapłacą godnie.

  Odpowiedz
 • taka jest prawda(2011-12-09 13:46) Zgłoś naruszenie 00

  Bo tam jest przejrzyście i nikt z dnia na dzień nie wymyśla co rusz to nowych obciążeń. Dużo polaków zakłada też małe firmy na Litwie, w Czechach, na Słowacji.Jak najdalej od zaścianku gdzie wszystko jest możliwe i prawo działa wstecz.

  Odpowiedz
 • :)(2011-12-09 21:56) Zgłoś naruszenie 00

  po pierwsze, nie inwestujemy za granicą - tylko uciekamy tam. po drugie - nie niemcy - kierunkiem są chiny, turcja, singapur, hongkong itd. Po trzecie - ,,konta pękające w szwach" to iluzja - tak naprawdę pieniądze będą powoli parować ale nie do gospodarki - gdzie? Kim jest John Galt ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!