« Powrót do artykułu

Jaki będzie świat po COVID-19? [TEMAT EKG]

Program Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach został stworzony po dyskusjach z ekspertami i gośćmi imprezy. Główne zagadnienia będą dotyczyć recesji wywołanej przez pandemię. Sesja plenarna tegorocznego EKG pt. „Europa przyszłości” będzie dotyczyć tego, jak powinna wyglądać przyszła polityka Unii Europejskiej. Zaproszeni paneliści będą zastanawiać się, jak działać w realiach kryzysu i w jaki sposób nowe instrumenty finansowe wdrażane w UE mogą przyczynić się do jego zażegnania.

dezynfekcja, Port of Barcelona

autor: Angel Garciażródło: Bloomberg

W dyskusji zostaną poruszone dwa główne aspekty nowej polityki finansowej UE – Nowy Zielony Ład w kontekście walki z globalnym ociepleniem. Omówione zostaną zmiany, jakie czekają kontynent w poszczególnych sektorach – budownictwie, rolnictwie, transporcie i mobilności. Praca nad tym wymaga też przemian w energetyce – stąd jednym z najważniejszych tematów katowickich dyskusji będzie nowoczesna i wydajna produkcja energii opartej o rozwiązania redukujące emisje CO2.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!