« Powrót do artykułu

Kapitalizm przyczyną systemowego rasizmu? Wielu uważa, że jest dokładnie odwrotnie

Wolnorynkowy kapitalizm w połączeniu z odpowiednią edukacją to jedyna skuteczna odtrutka na rasizm. Niestety, na pewno nie natychmiastowa.

rasizm

żródło: ShutterStock

Kultura zależności od socjalu – w połączeniu z innymi czynnikami społeczno-kulturowymi – sparaliżowała zdolność mniejszości do bogacenia się. Pozbawione ojców dzieci, wychowujące się w gettach, szansę na poprawę swojego losu zaczęły dostrzegać nie w awansie społecznym dzięki pracy, lecz w działaniach przestępczych

statystyki

Komentarze (1)

  • Bujda(2020-08-15 13:32) Zgłoś naruszenie 91

    Popularne byłe kupowanie domów w normalnych dzielnicach. Sprowadzanie czarnych i robienie z dzielnicy slumsu. Ceny innych nieruchomości spadały. Wtedy się je skupowało, wyrzucało tych, których się sprowadziło do kolejnej dzielnicy i znowu robiło się dobrą dzielnicę. Dlatego w USA były zapisy w umowach zabraniające sprzedaży czarnym. To nie rasizm, to uciążliwe sąsiedztwo. Równie dobrze możnaby kupić mieszkanie, zrobić wylęgarnię karaluchów i skupować mieszkania od sąsiadów. Później oczyścić mieszkania i sprzedać na rynku. Zarabiał nie na rasizmie tylko na zastraszeniu mieszkańców zrobieniem z dzielnicy slumsu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!