« Powrót do artykułu

Europejski Fundusz Odbudowy: 700 mld zł dla Polski z UE w latach 2021-27

Ok. 700 mld zł dla Polski może trafić z Unii Europejskiej w latach 2021-27 po nowej propozycji projektu Europejskiego Funduszu Odbudowy i z budżetu unijnego na te lata - mówił premier Mateusz Morawiecki w piątek po zakończeniu posiedzenia Rady Europejskiej.

Pieniądze i flaga UE

żródło: ShutterStock

Morawiecki powiedział, że zależy mu na szybkim wdrożeniu środków z Europejskiego Funduszu Odbudowy, bo to wielki dodatkowy fundusz, który może wesprzeć szybkie odbicie Polski po koronawirusie.

statystyki

Komentarze (4)

 • Lukas(2020-06-19 19:23) Zgłoś naruszenie 121

  Po pierwsze sukces negocjacyjny Polski. To nie podlega dyskusji. Skala wsparcia gigantyczna i bez precedensu. Po trzecie duża rola Polski w negocjacjach i w podejmowania nowych wyzwań. To cieszy podwójnie bo pokazuje, że Polska ma swoje znaczące miejsce w Unii a inni się z nami licza.

  Odpowiedz
 • Kaja(2020-06-19 22:06) Zgłoś naruszenie 110

  No i dobrze, Morawiecki wie co robi jego idealna zdolnośc negocjacyjna przyniosła rewelacyjne efekty a sam fakt że jak najszybciej chce te inwestycje wdrożyć w życie pokazuje że zależy mu na jak najszybszym nakierowaniu polskiej gospodarki na właściwe tory.

  Odpowiedz
 • majdan(2020-06-19 20:23) Zgłoś naruszenie 101

  700 mld. To jest niewyobrażalna kwota! Doceniam sukces negocjacyjny naszego premiera. Tak duża kwota pozwoli ruszyć naszej gospodarce z kopyta a wsparcie otrzymają różne dziedziny.

  Odpowiedz
 • Tabasko(2020-06-20 01:27) Zgłoś naruszenie 10

  700 mld, nawet jeśli rozłożone na 6 lat to przecież kupa pieniędzy i to już od przyszłego roku! I to pieniądze które zostaną wpuszczone w gospodarkę, chyba teraz nikt nie będzie miał wątpliwości co do zdolności naszego rządu do rządzenia, a "Polska stara się zintegrować, pojednać ze sobą kilka perspektyw, i to całkiem nieźle nam się udaje" - Po takim ruchu to opozycja chyba zgodzi się ze mną :) brawo!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!