« Powrót do artykułu

Renesans ziemniaków i schabowego. Szansa dla polskich producentów

Wkrótce na sklepowych półkach może zabraknąć włoskiego sera i hiszpańskiej kiełbasy. To szansa dla polskich producentów

Ziemniaki.

żródło: ShutterStock

Chociaż półki w sklepach po masowym uzupełnianiu zapasów przez Polaków w większości szybko się zapełniły, to już niedługo niektórych produktów, zwłaszcza importowanych, możemy tam nie znaleźć. W związku z ograniczeniem produkcji przez najbardziej dotknięte pandemią Włochy, nie dojadą włoskie sery i oliwy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • 2rc(2020-03-25 13:21) Zgłoś naruszenie 10

    Polsce potrzebne jest zachowanie krwiobiegu. Tym krwiobiegiem jest transport - zapewnienie doręczania towarów z jednego miejsca do drugiego. Drugim elementem - zapewnienie finansowania - zwrotnego przepływu pieniądza do producenta (a tym samym do pracownika = konsumenta). Te elementy mogą funkcjonować przy minimalnym kontakcie ludzi. Wystarczy zadbać o procedury, by np. kierowca nie kontaktował się z osobą, która przeprowadza załadunek i rozładunek w sposób rodzący ryzyko. Przykład: Mamy dużą produkcję mleka. Mamy zapotrzebowanie. Mamy jeszcze zdrowych ludzi, którzy mogą je przetworzyć. Zakłady produkujące żywność i tak przestrzegają norm sanitarnych. Wystarczy zapewnić, by trafiło do konsumenta. Konsumenci - jeszcze mają środki. Wystarczy by zapewnić, że towar trafi do konsumenta, a środki konsumenta do przedsiębiorcy. Usługi można łatwo uruchomić i łatwo zlikwidować. Przemysłu i rolnictwa - nie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!