« Powrót do artykułu

Sanepid w dobie pandemii koronawirusa: Możemy zdecydować o zamknięciu całego zakładu

Gdy inspektor postanowi o poddaniu pracowników kwarantannie, może to spowodować czasowe wyłączenie obiektu z funkcjonowania. Niewykluczona jest wówczas dezynfekcja. Jej koszty poniesie pracodawca - mówi Tomasz Augustyniak, pomorski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

koronawirus 4

żródło: ShutterStock

Dla organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej, przy wykonywaniu zadań zmierzających do walki z koronawirusem, istotną kwestią jest podejmowanie przemyślanych, odpowiednich i zrównoważonych działań, którym przyświeca rozsądek. Ich skuteczność zależy również od jakości współpracy z przedsiębiorcami – pracodawcami - mówi Tomasz Augustyniak

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • koper (2020-03-13 15:05) Zgłoś naruszenie 811

  Wciąż masa ludzi biadoliła na urzędników, a teraz okazuje się, że jednak Sanepid jest potrzebny. Jedna z najgorzej opłacanych służb w Polsce. Może by w końcu Państwo zaczęło bardziej dbać o urzędników.

  Odpowiedz
 • Rafał(2020-03-13 14:10) Zgłoś naruszenie 73

  Nadgorliwość jest gorsza od piekła.Obyśmy nie mieli więcej ofiar z tej nadgorliwości a niżeli od tego wirusa.Zdrowy rozsądek a nie panika.

  Odpowiedz
 • dzwon ze spiżu(2020-03-13 14:15) Zgłoś naruszenie 51

  Zlikwiduj pan,panie Augustyniak wszystkie firmy , a później miotłę w garść i osobiście zamiataj pan ulice. Przepraszam ,żę z małej litery ale czegoś caps nie chce mi się włączyć.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • kaka(2020-04-01 17:19) Zgłoś naruszenie 40

  Nierząd się "popisał" ... potencjalny pacjent powinien najpierw dzwonić do lekarza pierwszego kontaktu a nie sanepidu ! Sanepid nie leczy !!!!!!!

  Odpowiedz
 • ann(2020-04-08 19:01) Zgłoś naruszenie 20

  Sanepid się nie sprawdza

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!