« Powrót do artykułu

Ciężka praca czy lepsze geny. Skąd biorą sie nierówności w dochodach?

Problem rosnących nierówności dochodowych sprawia, że chcemy dogłębnie poznać przyczyny procesu. Jednym z najbardziej oczywistych „podejrzanych” jest nasze pochodzenie. Ale co konkretnie przekazują rodzice: geny czy kapitał społeczny? Co determinuje nasz sukces: wrodzone zdolności czy ciężka praca nad sobą?

Zespół

żródło: ShutterStock

Jak oddzielić wpływ uwarunkowań genetycznych od inwestycji w kapitał ludzki?

statystyki

Komentarze (5)

 • aha(2020-02-23 11:48) Zgłoś naruszenie 82

  Szanowna p. redaktor - osiąganie dochodów to efekty: urodzenia w odpowiedniej rodzinie, trafienie w życiu na mądrych nauczycieli, umiejętność myślenia i korzystanie z tego co się dostało od natury, bliskich, w szkołach. Nie ma czegoś takiego jak nieroby z pokolenia na pokolenie. Jest pechowe urodzenie się w nieodpowiedzialnej rodzinie, a właśnie taką chcą wykształcić kolaboranci Watykanu. Polecam art. ONETU co zrobiono z Ymcą w RP, po 1989 i kto zarobił - to Polacy zrobili Polakom a prokuratury coś nie widać. Niech żyje święty 1000 letni okupant . Módl się i pracuj, nie podskakuj a szybciej spotkasz się najwyższym

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Aaa(2020-02-22 23:16) Zgłoś naruszenie 80

  Czyli nieroby z pokolenia na pokolenie będą nierobami.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • IB(2020-02-28 10:54) Zgłoś naruszenie 20

  W Stanach to tam nie wiem ale w Polsce, wiadomo. Plecy. Nie u wszystkich ale w większości powodują nierówności w dochodach i w dostępie do dobrej pracy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!