« Powrót do artykułu

Windykatorzy, bójcie się! Resort zamierza zwalczać nieprawidłowości

W Ministerstwie Sprawiedliwości rodzi się koncepcja, jak rozprawić się z patologiami, których nadal wiele w windykacji. Przedstawiciele branży uważają, że wystarczy kodeks etyki, nad którym już zaczęto prace. I argumentuje, że ustawowa regulacja uderzy zbyt mocno w ich klientów, którzy dochodzą należności.

prawo

żródło: ShutterStock

W zasadzie wszyscy eksperci są zgodni: otoczenie prawne dla firm zarządzających wierzytelnościami się pogarsza

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (19)

 • voxveritas(2019-11-29 18:53) Zgłoś naruszenie 172

  No tak, najlepiej było pozywać wszystkich których miało się dane osobowe, za fikcyjne długi przed 10 lat, na podstawie używanego papieru toaletowego, zarejestrowanego w księgach handlowych Firm zwanych dumnie sekurytyzacyjnymi funduszami, na podstawie haniebnej ustawy której sprawozdawcą i wnioskodawcą był poseł Szejnfeld z PO. A potem niejaka firma Presco, nomen omen również z Piły, jechała kogo dopadła a nie potrafił się bronić bo nie rozumiał skąd dług. SIła patologi w tym"biznesie jest niezmierzalna, Firmy Sekurytazycyjne masowo wykorzystywały e-sądy, podając stare adresy klientów, uzyskiwały wyroki bo klient nie wiedział o toczącym się postępowaniu, do tego komornicy na usługach tych firm i ich pełnomocników., mając akty wykonawcze natychmiast egzekwowali dłużników znajdując ich prawidłowe adresy, klientów nierozumiejących, jaki to dług, za co i niby dlaczego nie wiedzieli o prowadzonym postępowaniu,. Pol... (polak chciałem napisać ale raczej nie) polakowi ten los zgotował. Na szczęście znalazł się ktoś przyzwoity z siła sprawczą i zmienił tę ustawę kompromitującą to państwo.

  Odpowiedz
 • Fuks(2019-11-29 17:53) Zgłoś naruszenie 142

  Bardzo dobrze. Niech biorą się za nich ostro bo te firmy często przeginają i wciskają przedawnione długi.

  Odpowiedz
 • Ghik(2019-11-29 21:20) Zgłoś naruszenie 121

  Sami są sobie winni.Skala patologii w tej branży przekracza wszelkie granice.A teraz płacz,że ktoś chce to ukrócić.

  Odpowiedz
 • Fixyfix(2020-05-02 17:47) Zgłoś naruszenie 121

  Pięknie podsumowane voxveritas mnie od kilku lat nękają tacy oszuści pod nazwą EOS KSI po sądu nie chcą iść bo żadnego długu nigdy nie miałem i wiedzą że przegrają, więc próbują przekonać wstrętnym uporczywym nękaniem do zapłacenia czegoś co im się nie należy normalnie działają jak gangi ściągające haracze.

  Odpowiedz
 • Antonina(2020-05-03 14:57) Zgłoś naruszenie 101

  Dużo się tu pisze o tym EOS KSI ja mam nieco inne zdanie miałam z nimi kontakt 3 razy i za każdym razem po złodziejsku jak najgorsza mafia próbowali wyłudzić pieniądze, dobrze że wzięłam sobie prawnika który mi wszystko ogarnął i okazało się że nic nie było do zapłaty przed sądem przegrali a EOS KSI chciał mnie oszukać na 123000 zł niezła sumka tak działa mafia w białych kołnierzykach.

  Odpowiedz
 • Elaos (2019-11-29 08:59) Zgłoś naruszenie 810

  Pracuj za minimalną, miej dwójkę dzieci, bierz raty, pożyczki, żyj jak król, a reszta baranów niech spłaca swoje zobowiązania. Państwo niesprawiedliwości społecznej.

  Odpowiedz
 • voxveritas(2019-11-29 18:54) Zgłoś naruszenie 80

  No tak, najlepiej było pozywać wszystkich których miało się dane osobowe, za fikcyjne długi przed 10 lat, na podstawie używanego papieru toaletowego, zarejestrowanego w księgach handlowych Firm zwanych dumnie sekurytyzacyjnymi funduszami, na podstawie haniebnej ustawy której sprawozdawcą i wnioskodawcą był poseł Szejnf...d z PO. A potem niejaka firma Presco, nomen omen również z Piły, jechała kogo dopadła a nie potrafił się bronić bo nie rozumiał skąd dług. SIła patologi w tym"biznesie jest niezmierzalna, Firmy Sekurytazycyjne masowo wykorzystywały e-sądy, podając stare adresy klientów, uzyskiwały wyroki bo klient nie wiedział o toczącym się postępowaniu, do tego komornicy na usługach tych firm i ich pełnomocników., mając akty wykonawcze natychmiast egzekwowali dłużników znajdując ich prawidłowe adresy, klientów nierozumiejących, jaki to dług, za co i niby dlaczego nie wiedzieli o prowadzonym postępowaniu,. Pol... (polak chciałem napisać ale raczej nie) polakowi ten los zgotował. Na szczęście znalazł się ktoś przyzwoity z siła sprawczą i zmienił tę ustawę kompromitującą to państwo.

  Odpowiedz
 • czarek(2019-12-29 21:22) Zgłoś naruszenie 15

  jak się cieszę że trafiłem na EOS KSI mając długi, śmiało mogę powiedzieć że to firma wolna od patologii :) polecam ich

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • jurek(2020-01-12 14:06) Zgłoś naruszenie 15

  ja polecam eos ksi właśnie ze względu na ludzki stosunek do dłużników i wysoką skuteczność dzięki temu

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • boguś(2019-12-22 16:50) Zgłoś naruszenie 19

  nie wszystko jest czarno białe. ja w swoim życiu raz trafiłem na firmę windykacyjną, to było eos ksi i nie mogę mimo całej sytuacji powiedzieć o niej złego słowa bo wszystko było uczciwe i naprawdę ludzkie

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • krisss(2019-12-29 12:21) Zgłoś naruszenie 13

  Dobrze że piszecie o tym eos ksi bo do mnie dzwonili i z początku nie wiedziałem o co może chodzić i bardzo się bałem... Teraz będę wiedział żeby odebrać następnym razem

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • gminiak(2019-12-15 19:10) Zgłoś naruszenie 01

  mnie dotknęła w życiu raz windykacja przeprowadzana przez eos ksi aczkolwiek przebiegła bez żadnych probleów

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!