« Powrót do artykułu

Za wywóz śmieci w Warszawie zapłacimy dwa razy więcej. Znamy nowe stawki

Kryzys śmieciowy zaczyna zaglądać do stolicy. Jego pierwszym symptomem są wysokie podwyżki, które mogą czekać mieszkańców w przyszłym roku. Kolejnym - zdaniem ekspertów - będą już śmieci zalegające na ulicach, których nie będzie chciała odebrać żadna firma. Wtedy Warszawa przemieni się w zasypany hałdami nieczystości Neapol.

recykling

żródło: ShutterStock

Kryzys śmieciowy zaczyna zaglądać do stolicy. Jego pierwszym symptomem są wysokie podwyżki, które mogą czekać mieszkańców w przyszłym roku. Kolejnym - zdaniem ekspertów - będą już śmieci zalegające na ulicach, których nie będzie chciała odebrać żadna firma. Wtedy Warszawa przemieni się w zasypany hałdami nieczystości Neapol.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (17)

 • aaa(2019-11-14 14:52) Zgłoś naruszenie 211

  Nie rozumiem - od kiedy to metry kwadratowe mieszkania wytwarzają śmieci?

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Lab(2019-11-14 16:24) Zgłoś naruszenie 101

  Kto coś takiego wymyslil😣Przecież to mieszkańcy produkują śmieci, a nie metry mieszkania.Totalna bzdura.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • ja(2019-11-14 15:29) Zgłoś naruszenie 40

  Żeby zapłacić za usługę to najpierw trzeba ta usługę wykonać , chyba że się coś zmieniła . Od początku października śmiecie nie są odbierane.

  Odpowiedz
 • Mieszkanka W-wy(2019-11-30 19:05) Zgłoś naruszenie 20

  Opłaty za odpady od metrażu - hmmmm ..... Jak obywatel ma drugie mieszkanie, które nie jest zamieszkałe przez nikogo to będzie musiał płacić podwójnie !!! Genialnie !!! Dodatkowo, jak trafią się osoby we wspólnotach obu mieszkań, które nie będą segregowały, bo mają kasę i nie zależy im ile płacą i są złośliwe to taki obywatel będzie musiał zapłacić nawet 8-krotnie (2x4). Nic dodać, nic ująć !! WŁADZE WARSZAWY - OCKNIJCIE SIĘ !!!

  Odpowiedz
 • Dolejlama(2019-11-14 14:37) Zgłoś naruszenie 20

  Tytuł znowu ma się nijak do treści.

  Odpowiedz
 • Wyborca(2019-11-15 18:10) Zgłoś naruszenie 20

  Jeszcze takich bzdur nie widziałam aby metry wytwarzały śmiecie..... Komuś?????

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • mieszczuch(2019-11-17 10:36) Zgłoś naruszenie 21

  Najwięcej za śmieci powinni płacić ludzie z niemowlakami po wyrzucają tony pampersów - codziennie worek ! Opłaty od metra mieszkania nie są sprawiedliwe , bo każdy wie kto wyrzuci więcej śmieci - czy rodzina z dwójką małych dzieci na 40 m mieszkaniu , czy samotny człowiek w 70 m mieszkaniu ? Gdzie sprawiedliwość ? Atak naprawdę to śmieci w całej Polsce powinny kosztować tyle samo - dlaczego na wsiach płaci się mniej ?Dlaczego jedni płacą 33.80 od osoby za segregowane, a inni 12 zł od osoby ?Śmieć to śmieć - czy na si czy w mieście !

  Odpowiedz
 • mega(2019-11-16 12:19) Zgłoś naruszenie 10

  System byłby spójny i symetryczny, gdyby miasto zapłaciło mi za wynajem powierzchni na postawienie 5 pojemników w moim domu. Zaznaczam, że władza wkracza w sferę mojej własności poprzez "dokwaterowanie" większej liczby śmietników. Ponadto narzuca mi wykonywanie nieodpłatnej pracy polegającej na sortowaniu 5 frakcji odpadów i wystawianie pojemników na ulicę 7 razy w miesiącu zgodnie z harmonogramem. Nowa stawka dla mnie wzrośnie o 300%!

  Odpowiedz
 • Wiktor.(2019-11-17 20:39) Zgłoś naruszenie 10

  I co robić RODACY ?? W jaki sposób możemy reagować ? Zakląć (tylko tak aby nikt nie słyszał ) ? Przecież za miesiąc albo dwa firmy wywożące śmieci stwierdzą, że mieszkańcy nie segregują śmieci i cena skoczy trzykrotnie.

  Odpowiedz
 • Targowekszczanin(2019-11-16 11:49) Zgłoś naruszenie 11

  warszawa Targowek,spoldzielnia mieszkaniowa.Teraz płacimy za nas zlokal 19 zl miesięcznie.Gdyby naprawdę weszly te przedzialy stawek,musielibysmy placic az 126 zl !!!!,czyli o 663 % więcej !!!!1 KTO tu zwariowal,bo ze PiS to wiemy od początku.

  Odpowiedz
 • Nękany nieudolnym bezrządem lokalnym(2019-11-22 01:40) Zgłoś naruszenie 10

  Uliczny protest w ten weekend, przed głosowaniem uchwały mógłby pomóc!😄 To niesprawiedliwe, że gospodarstwa domowe mają płacić za wywóz i przetwarzanie odpadów z biurowców i obiektów przemysłowych!!!!!!!😝 Kilkukrotna podwyżka też nie rozwiąże gospodarki odpadami w Warszawie. Potrzebna jest miejska spalarnia (przetworzy i wygospodaruje zysk dla miasta - patrz Wiedeń (arch. Hundertwasser), Monachium, Hamburg, Amsterdam, itd.). Za kilka lat przyjdzie następna, gdy będzie brakowało rozwiązania kompleksowego. Odpady trzeba segregować, wywozić, możliwie biologicznie przetwarzać i wkorzystywać gosppodarczo, czyli czerpać z tych procesów zysk. Gdyby miasto Warszawa to uczciwie ogarnęło to i mieszkańcy płaciliby mniej i miasto mogłoby mieć zysk.😄 Dla rażącej podwyżki, jak w propozycji Uchwały stanowcze NIE !!!!!!!! Zablokujemy to kolejne "marnotrawienie naszej własności, niszczenie środowiska naturalnego" - ruch żółtych kamizelek dał nam przykład (wcześniej Bonaparte) jak zwyciężać (teraz obronić się) mamy!

  Odpowiedz
 • Marlena(2019-11-16 11:51) Zgłoś naruszenie 00

  Jakie 2 x ????? Eelementarne rachunki dla lokalu o powierzchni nieco ponad 120 metrow pokazuja,ze zamiast ok. 20 zl teraz ,trzeba będzie palcic ok. 130 zl a wiec SZESC RAZY WIECEJ !!! Wyklety powstan ludu ziemi !!!!1

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!